Hét, egykor önálló aprófaluból áll a Zala megyei Becsvölgye, ám a települések zöme szinte teljesen elnéptelenedett. Az üresen maradt házakat, földeket az elhunytak rokonai főként nyaralónak, hétvégi háznak adták el. Egyik felvásárlójuk a budapesti Cselényi Krisztina és családja, akik lassan harminc éve a település “gyüttmentjei” – vagyis olyan lakók, akik nem ott születtek, hanem beköltöztek. Cselényiék Vörös- és Kereseszegen hozzák rendbe, és adják ki a házakat, de ennél többet is tesznek: épp közösségi teret alakítanak ki, melyet reményeik szerint a megmaradt helyiek is feltöltenek majd családi programokkal.
Néhány dombbal arrébb, Salomfán egykor kilenc ház állt, ebből egyetlen, romos épület maradt meg, ezt hozta rendbe, és itt alakította ki tanyáját Köbis Krisztina és a német származású Köbis Jens-Uwe. A pár szinte teljesen önellátóan él, az erdőt szinte el se hagyják – ezt a kisfalut így ők tartják életben. A Deutsche Welle riportja.
Becsvölgye egy zalai kisfalu. Különlegessége, hogy nem is egy, hanem egyszerre hét településből áll: hét aprófalu összevonásából jött létre. A göcseji dombok szegein létrejött lakóközösségek, így Barabásszeg, Kereseszeg, Kislengyel, Pajzsszeg, Salomfa, Vargaszeg és Vörösszeg is küzd az elöregedés és az elnéptelenedés ellen.
Még mindig nem világos, pontosan milyen indokkal függeszthetné fel a kormány kettős állampolgárok magyar állampolgárságát. A törvénymódosítás elfogadása után egy hónappal nem kevésbé homályos az is, mit jelent az állampolgárság felfüggesztése, például, hogy miképp érinti a születendő gyermekek jogait.