Hogyan lehet felvidítani egy magányos halat? – nem várt feladatot kellett megoldaniuk egy bezárt japán akvárium gondozóinak
Az ott dolgozók nem mindennapi módszert alkalmazva gyógyították meg a gyengélkedő állatot.
hvg.hu
Rosszul reagált egy holdhal a Dél-Japánban található akvárium tavaly decemberi bezárására. Az ott dolgozók megfigyelték, hogy amióta nem jöhetnek látogatók a felújítás miatt, azóta az állat gyengélkedni kezdett, nem ette meg a neki szánt medúzafalatokat, és testét az akvárium falához dörzsölte. A gondozók arra gyanakodtak, hogy emésztési problémái lehetnek, és többféle módszerrel próbálkoztak, hogy meggyógyítsák a holdhalat.
Egyikük hirtelen ötlettől vezérelve azt javasolta, próbáljanak meg emberalakokat utánzó kartonokat ragasztani az akvárium üvegére, hátha az a hal baja, hogy magányos, hiányoznak neki a látogatók – írja a CNN.
A munkatársai ugyan kizárt dolognak tartották, hogy működni fog a sajátos gyógymód, mégis kipróbálták: arcokat ábrázoló képeket ragasztottak az akváriumra, és odahúztak egy ruhatartó fogast, amire a munkaruháikat akasztották, így imitálva a látogatókat. Nagy meglepetésükre bevált az álca, a holdhal másnapra ismét jó egészségnek örvendett.
When staff at the Kaikyokan aquarium in Japan noticed that their sunfish was looking lonely and had even stopped eating, they knew they had to do something to help.
— Peer Community Hub, Your Peer Network Zone! 🇨🇦✌️ (@p_communityhub) January 20, 2025
A Simonoszeki városában található akvárium dolgozói szerint a magányától megszabadított hal igazán különleges, azt tapasztalták, hogy szereti a látogatókat, kíváncsi rájuk, mindig egészen közel kúszik az akvárium falához, amikor valaki megjelenik az üveg előtt. A felújítás alatt a munkatársak különösen odafigyelnek arra, hogy többet foglalkozzanak a holdhallal, többször integetnek neki.
Az óceáni holdhalak a világ mérsékelt és trópusi területein élnek a nyílt tengerben. Megdöbbentően nagyra nőhetnek, súlyuk elérheti a kétezer kilót, hosszúságuk a 3,3 métert. Az emlegetett akváriumi példány jóval kisebb, de osztozik a ferde, palacsinta alakú testben és a hosszú uszonyokban, amelyek a faj jellegzetes megjelenését adják.
Öt évvel ezelőtt hasonlóan kreatív megoldást találtak arra, hogy a koronavírus-járvány miatt bezárt tokiói akváriumban megakadályozzák az angolnák elmagányosodását: egy bizonyos idősávban FaceTime-on lehetett ránézni a közel 300 halra.
A tokiói Sumida Akvárium lassan két és fél hónapja zárta be a kapuit, a körülbelül 300 angolna viselkedése pedig azóta megváltozott. Nemrég iPadeket tettek ki az élőlények mellé, az otthon maradó embereket pedig arra kérik, FaceTime-on látogassák az állatokat.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.