Orbán Ráhel vágyott rá, közpénzből megcsinálják: NER-szálakkal, állami támogatással jön az immerzív színház
Legalább 2,5 milliárdos állami támogatással hoznak létre turisztikai attrakciónak szánt látványszínházat a Millenárison.
A fogyással kapcsolatban sokak fejében él az a kép, hogy csak éhezéssel, „csodaszerekkel” és maratoni hosszúságú edzésekkel érhető el. Íme egy példa arra, hogy lehet másként is.
Amaka fitneszedzőként és táplálkozási tanácsadóként dolgozik, az Instagramon közzétett története pedig rámutat arra, hogy nem feltétlenül kell magunkat megkínozni ahhoz, hogy leadjuk a pluszkilókat. Négy hónap alatt 25 kilót fogyott, lenyűgözve követőit a hihetetlen átalakulásával. A titka a fegyelemben, a helyes étkezési szokások kialakításában és egy élhető napi rutinban rejlik.
Az influenszer négy dologra hívta fel a figyelmet, amelyeket ha megfogadunk, jó eséllyel eredményes lesz a fogyókúránk.
A siker egyik kulcsa az étkezésben rejlik, ezzel talán nem árulunk el nagy titkot. Amaka első fegyvere az időszakos böjt volt, amelyet egy méregtelenítő rutinnal egészített ki. Az időszakos böjt lényege, hogy csak egy adott időablakban lehet enni, a nap többi részében nem. Az egyik legnépszerűbb verziója ennek a 16:8-as módszer, ami annyit jelent, hogy a nap 16 órájában nem viszünk be szilárd táplálékot, és csupán egy nyolcórás időablak van, amikor ehetünk.
A böjt során a szervezetünk nem a bevitt kalóriákat, hanem az elraktározott zsírréteget égeti el, így fogyni fogunk. Mivel szilárd táplálékot nem viszünk be ez idő alatt, így fontos szerepe van a folyadékfogyasztásnak. A méregtelenítés jegyében Amaka a reggeleit meleg, citromos vízzel kezdte, hogy megtisztítsa a szervezetét az éjszaka során termelődött méreganyagoktól, a puffadás elkerülése érdekében napközben sok zöld teát ivott, emellett odafigyelt a vízfogyasztására is, amely gyorsította az anyagcseréjét.
Ahelyett, hogy csak annyit mondott volna, hogy „le akarok fogyni”, pici, apró célokat tűzött ki maga elé, amelyeket akár egy hét, vagy egy nap alatt is teljesíteni tudott, ezzel folyamatosan fenntartva a motivációját. Nem kell bonyolult dolgokra gondolni. Ilyen napi cél lehet, hogy
Az ilyen apró célok elérése önbizalmat adhat és arra sarkallja az embert, hogy tovább folytassa a diétáját. Nem csak a testet formálják, mentálisan is megerősítenek. „Élvezhetővé és elérhetővé tette a folyamatot, minden egyes apró győzelem lendületben tartott” – magyarázta.
Amaka nem csupán a kardióra támaszkodott, az erősítő edzéseket is a napi rutinja részévé tette – és nem feltétlen csak a kondiban emelgette a vasakat, gumiszalaggal és a saját testsúlyával is végzett gyakorlatokat. A súlyzós edzés jobban égeti a zsírt és feszesebbé teszi a testünket, a nagyobb izomtömeg pedig gyorsabb anyagcserét eredményez. Ezt támogatta meg napi 10 ezer lépéssel, ami plusz kalóriákat égetett anélkül, hogy különösebben megerőltette volna magát, illetve javította a szívműködését és az állóképességét is.
A szénhidrátokat háttérbe szorította, és arra törekedett, hogy magas fehérjetartalmú ételeket fogyasszon. Az étrendjében dominánsabb szerepet kapott a tojás, a hal, a csirke, a bab, a tofu, a görög joghurt, a fehérjeturmixok, emellett igyekezett olyan egészséges zsírforrásokat választani, mint az avokádó és a diófélék.
A fehérjétől tovább kitart a jóllakottság érzés, segít megőrizni az izomtömeget, és fokozza az anyagcserét – ez a zsírégetés királya
– vallja Amaka, aki szerint nem szükséges koplalni, csak olyan tápanyaggal kell ellátni a testünket, amire szüksége van.
Amaka története nem a villámgyors eredményekről szól, ellenben a következetességről, az önismeretről és az életmódunkhoz illeszkedő edzésterv kidolgozásáról annál inkább. A böjtöléstől és méregtelenítéstől kezdve az erőnléti edzésen át az étkezés megtervezéséig minden lépése tudatos volt, az eredmények pedig magukért beszélnek.
Legalább 2,5 milliárdos állami támogatással hoznak létre turisztikai attrakciónak szánt látványszínházat a Millenárison.
A bejelentés hírére beszakadt az olaj ára.
Érdekes részletek derültek ki az uniós külügyminiszterek hétfői tanácsülését követően, ahol Szijjártó Péter az Oroszországgal szembeni következő szankciós csomag vétóját jelentette be, Szlovákiával együtt.
A csádi stratup- és fintechguruként ismert Adam Medellának nagy tervei lehettek Magyarországon, ám a projektfinanszírozásra felkészített magyar cége működésének első teljes évéről határidőre nem adott számot.