Tűzgömb szelte át az eget Magyarország közelében – fotó
Szombat este egy, a légkörben felrobbanó meteor ragyogta be az égboltot.
Szombat este egy, a légkörben felrobbanó meteor ragyogta be az égboltot.
Váratlanul nagy mennyiségű mérgező fémet lélegez be az, aki eldobható e-cigit szív, mutat rá egy friss vizsgálat.
A HungaroMet közzétette a legfrissebb térképet, amelyen kirajzolódik az országos aszályhelyzet.
Régóta áll az az elmélet, hogy felnőtté válva az ember már nem állít elő többé új agysejteket. Egy friss kutatás szerint azonban ez a sejtés egyszerűen nem igaz.
Műanyagdarabkák millióit juttatják a szennyvízhálózatba minden évben a háztartási mosogatógépek – állapította meg egy friss vizsgálat.
Meglepő felfedezést tettek német régészek a neandervölgyiek táplálkozásával kapcsolatban – lehet, hogy néhány ponton át kell írni a történelemkönyveket.
Amerikai és brit kutatók olyan újrahasznosítási eljárást fejlesztettek ki, ami nemcsak környezetkímélőbb az eddigieknél, de olcsóbban termeli a műanyagot, mintha újat kellene gyártani.
Amerikai kutatók a világ különböző pontjain élő, sosem dohányzó, mégis tüdőrákban szenvedő beteg daganatát elemezték, és egy igen ijesztő megállapításra jutottak.
Elektromos kisülések lehetnek a marsi porördögökben – ez első hallásra izgalmas felfedezésnek hangzik, pedig veszélyt jelenthet a vörös bolygón lévő eszközökre, sőt, a később ott leszálló emberekre nézve is.
A HUN-REN Wigner Fizikai Kutatóközpont kutatói is részt vesznek a CERN LHC ALICE (A Large Ion Collider Experiment) kísérletben, amely a nagyenergiás nehézion-ütközéseket vizsgálja, és kimutatta az ólom arannyá alakulását ultraperiférikus ütközésekben.
Egy nemzetközi kutatócsoport olyan festéket hozatott létre a mesterséges intelligenciával, amely jelentős mennyiségű elektromos áramot segíthet megspórolni. Ez nemcsak a pénztárcának, de a környezetnek is jót tehet.
Nemrégiben még úgy tűnt, lassú halál vár a NASA minden holdi tervére, és az eddig tervezett eszközöket is kukázni kell majd. Most azonban fontos változás történt.
Több obszervatórium is észlelte június vége óta az A11pl3Z aszteroidát, ami óriási sebességgel közeledik a Naprendszer belseje felé.
Ékes példája egy szlovén nő esete annak, miért érdemes komolyan venni, ha egy háziállat harapása után furcsa tüneteket tapasztal: megeshet, hogy egy ritka fertőzést kap így el.
A gyerekek mellett az idősebbek hallását is helyreállította egy új génterápia, melyet először alkalmaztak tinédszereknél és felnőtteknél – és csak egy tűszúrás az egész kezelés.
Rengeteg ember életét mentheti meg a Massachusettsi Műszaki Egyetem tudósainak fejlesztése, ami egy jól konzervált DNS segítségével segít kimutatni a halálos és fertőző betegségek jelenlétét.
Úgy tűnik, az elhízás és a cukorbetegség kezelése után egy újabb problémán is segíthetnek a GLP-1-gyógyszerek: ez pedig nem más, mint a krónikus migrén.
Az elmúlt évtizedekben nem lehetett egyértelműen eldönteni, hogy csak a fogságban vagy a vadon élő kardszárnyú delfinek is csókolóznak-e. A kérdésre egy amatőr kutatócsoport adott választ.
Különleges módon vetül majd a Nap fénye a Holdra csütörtök hajnalban, ennek köszönhetően pedig nem mindennapi látványban lehet részük a szerencséseknek.
Kína bejelentette, hogy jövő hétfőn megalapítja az International Deep Space Exploration Association (IDSEA) nevű nemzetközi társaságot – jelentette a kínai állami média. A szervezet célja, hogy elősegítse a mélyűr kutatására irányuló nemzetközi tudományos együttműködést.