Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:



22:00 - 23:00

21:00 - 22:00

20:00 - 21:00

19:00 - 20:00

18:00 - 19:00

Rácz Gergő Gazdaság

Ha nincs váltás, baj van: már a jövőt siratja Matolcsy és az MNB

Évtizedes sikertörténet, amit évtizedes mélyrepülés követ – nagyjából így lehet lefordítani Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnökének szavait az idei Közgazdász vándorgyűlés kiemelt előadójaként. A monetáris és költségvetési oldal konfliktusai látványosak, külső szemlélő előtt is csattannak, de a legnagyobb baj nem itt van. Matolcsy szavait alátámasztják azok az adatok is, amelyeket a jegybank a beszéd elhangzása után közölt.

hvg360 hvg360

Kedves utasok, a vonat előreláthatólag 4-5 napot késik – így alakítaná át a magyar vasutat a Duma Aktuál

A politikusok úgy vannak a vasúttal, mint a kártyavárral, amiben látják, hogy ferde egy lap – de mégis, mit kellene tenniük? Lázár János ötpontos akciótervet mutatott be, a Duma Aktuálban KAP viszont kilenc pontig meg sem állt. Megtudjuk, miért legyen egy háromlábú öreg süket kutya a MÁV kabalaállata, mennyire jó lenne a MÁV és a Tinder összekötése, amíg egy helyben áll a vonat, és persze micsoda siker volna a vasúti driftpálya.

17:00 - 18:00

Tiszai Balázs hvg360

Kína újabb kritikus fontosságú anyag kivitelét korlátozza, és ez döntő hatással lehet a világ atomfegyverkezésére

Szigorítja az antimonexportot Kína, márpedig ezt az anyagot nemcsak a napelemgyártásban és a tűzvédelemben, de a hadiiparban is használják, egyebek mellett atomfegyverekhez is. Az anyag messze legnagyobb előállítója az ázsiai ország, és az új korlátozás a globális erőviszonyok alakulásába is beleszólhat, különösen, hogy az ukrajnai és a gázai háború miatt egyre több, nukleáris robbanófejjel nem rendelkező kormány kezdte el komolyan fontolgatni saját atomarzenálja kiépítését.

16:00 - 17:00

hvg360 hvg360

Egy lehetetlen küldetést már teljesített, most jön a következő: ki Michel Barnier, a következő francia kormányfő?

Csaknem két hónapot kellett várni az előrehozott francia nemzetgyűlési választások után, hogy megnevezze Emmanuel Macron új kormányfőjét. A francia elnök választása Michel Barnier-ra esett, akiről utoljára akkor hallottunk, amikor elhúzódó tárgyalások végén – az EU-ban szokatlan egységet teremtve – sikerült lezárnia a Brexitről szóló tárgyalásokat. A 73 éves francia politikust a tárgyalások kezdetén, 2017-ben megjelent cikkünkben mutattuk be, most ezt a cikkünket közöljük újra az aktualitásokkal frissítve.