Tetszett a cikk?

Szalay-Berzeviczy Attila szerint a 25 százalékos osztalék- és az árfolyamnyereség-adó tervezett bevezetése diszkriminálja a hazai magánbefektetőket a külföldiekkel szemben.

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) elnöke az MTI-nek hétfőn úgy nyilatkozott: "a külföldi intézményi befektetők, akik a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett vállalatok és a forgalom 75 százalékát tartják a kezükben, a nemzetek közötti kettős adóztatási egyezmények miatt mindenképpen változatlanul, maximum 5 vagy 10 százalék osztalékadót fognak fizetni a magyar államnak. Így ez a lépés kevéssé fog segíteni a központi költségvetés hiányán, miközben annál többet árt a hazai magánbefektetőknek, a tőzsde gazdasági és társadalmi státuszának."



Szalay-Berzeviczy Attila véleménye szerint rövid távú költségvetési szempontok tükröződnek vissza a kormány által pénteken bejelentett új adócsomagból. A tervezett rendszer távolságot tart a gazdasági racionalitásoktól, nem ösztönzi az egyéni teljesítményt, a megtakarításokat és az öngondoskodást. "Arról, hogy a kormány honnan szedi a már most jelentős pénzügyi egyensúlytalanság mellé bejelentett 100 milliárd forintos adócsökkentés fedezetét, eddig csak egyetlen konkrétumként annyit hallhattunk, hogy a tőzsdéről" - közölte.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!