Koronavírus: van olyan állás, amire százszoros az érdeklődés
A kormány úgy számol, a járvány miatt százezres munkanélküliség lesz, a kérdés csak az, hány százezres.
A kormány úgy számol, a járvány miatt százezres munkanélküliség lesz, a kérdés csak az, hány százezres.
Sokan kérdezik a Bankmonitor szakértőitől, hogy vajon később is kérhetik-e a fizetési moratóriumot? Hiszen valljuk be, a koronavírus-vészhelyzet miatti gazdasági problémáknak még csak az elején tartunk, így könnyen előfordulhat, hogy aki most biztosnak hiszi az állását, azt később mégis leépítik, fizetés nélküli szabadságra küldik, esetleg csökkentik a fizetését. Nem árt azonban óvatosnak lenni.
A koronavírus miatt ugyan rontott korábbi előrejelzésén a napokban a hitelminősítő, ám a kijelölt időpontban nem döntött az ország hitelbesorolásáról.
Egyre több divatcég maszkokat vagy orvosi felszerelést gyártana, a gond azonban nem is a jó szándék, hanem a megfelelő technológia és a speciális alapanyag hiánya. Sokan ráadásul nyerészkedni próbálnak azon, hogy mindenki maszkot akar vásárolni, így viszont oda nem jut, ahol valóban létfontosságú lenne: az egészségügybe.
Az ügyfelek a bankjuknál érdeklődhetnek, hogy az új értékhatár mikortól érhető el.
Két éven át nem mozdult ki egy szűk sávból a munkanélküliség. Most ennek a trendnek szinte biztosan vége lesz, a legutolsó, még a járvány előtti hónapban épp 4,5 millió alatt maradt a foglalkoztatottak száma.
A késő este kiadott határozattal a tiszti főorvos gyakorlatilag megakasztotta a kamionosok határátkelést, őket hajnalban a határon a piros lapokkal várták, bárhonnan is érkeztek.
Nem szűnik meg a tartozás, csak haladékot kapnak az érintettek.
A pánikvásárlás miatt lehet fennakadás az ellátásban, de gondot a hazai termelőknek inkább a nyakunkon maradó, exportra szánt készlet okozhat.
Az önkormányzat harmincmillió forintot különített el a járvány miatt jövedelem nélkül maradt családoknak, háztartásonként egy igényt fogadnak be.
Azonnali intézkedésekkel meg kell akadályozni, hogy a családokat és a vállalatokat tönkretevő csődhelyzetek alakuljanak ki – figyelmeztetnek nyílt levelükben szakértők.
Nem született döntés arról sem, meghosszabbítják-e a beutazási tilalmat.
A tőzsdék válsága nem kímélte a világ leggazdagabb alapját sem: vesztesége 115 milliárd euró, ami nagyságrendben egyéves magyar GDP-nek felel meg. Nem is csoda hiszen vagyonának kétharmada részvényekben van.
A szegényebb országokat segítenék meg vele.
Kína a világjárvány ellenére nyitott globális gazdaságot akar – ezt hangsúlyozta Hszi Csinping elnök, aki Pekingből vett részt azon a videokonferencián, melyet a G20 állam- és kormányfők rendeztek meg. A pekingi China Daily már arról ír, hogy áprilistól megindulhat a fellendülés a világ második legnagyobb gazdaságában.
A maffiák számára ideális pénzkeresési lehetőség a világjárvány – erről írt hosszú cikket a La Repubblica című olasz lapban Roberto Saviano, aki a Gomorra című könyvével és televíziós sorozatával világhírűvé vált.
Összesen 37 milliárd euróval segíti az unió a járvány által sújtott országokat, ebből kapunk mi is.
A vállalati hálózatokra egyre több veszély leselkedik: a kommunikációs csatornák bővülésével a hackerek lehetőségei is megszaporodtak, a támadások súlya pedig a céges hálózat méretével, az alkalmazottak és az ügyfelek számával arányosan nő. Ebben a környezetben egyre nagyobb igény mutatkozik az olyan integrált szolgáltatókra, amelyek a felhő- és IT-biztonsági megoldásokon túl innovatív szolgáltatásokat is tudnak nyújtani, ahol már a mesterséges intelligencia is szerepet játszik.
A Nielsen szerint olyan forgalom van most az élelmiszerboltokban, ami karácsony előtt is ritka.
Előzetes becslést készített az OTP a hitelmoratórium hatásairól.