szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Emelkedtek a nyersolajárak a kőolaj szabadpiacán, mivel az Emily nevű hurrikán egészen közel jutott a mexikói Jukatán félszigethez, ahonnan evakuálni kellett egyes olajipari létesítmények dolgozóit, és a hurrikán az Egyesült Államok ellátása szempontjából kulcsfontosságú olajmezők felé vette útját.

A hurrikán miatti aggodalmak következtében már a második napja emelkednek a nyersolajárak. Az olajpiacot szintén befolyásoló esemény, hogy az iraki olajipari dolgozók vasárnap béremelési követelésekkel sztrájkba léptek, és a munkabeszüntetési akció továbbvitelével fenyegetőznek, ami az ország exportját, de a globális ellátást is befolyásolhatja.

A nyugati féltekén irányadó amerikai West Texas Intermediate könnyűolajfajta a legközelebbi, augusztusi határidőre hordónként (159 liter) 58,65 dollár volt a New York-i árutőzsde (NYMEX) Szingapúrban folytatódó, elektronikus ACCESS jegyzésében, 73 centtel drágább a pénteki New York-i zárónál.

Az ólmozatlan normálbenzin a legközelebbi, júliusi határidőre gallononként (3,78 liter) 1,7025 dollár volt a szingapúri ACCESS-ben, 0,0142 dollárral drágább a pénteki NYMEX zárónál.

Pénteken az északi-tengeri Brent szeptemberi határidőre 65 centtel 57,61 dollárra drágult a londoni Nemzetközi Olajtőzsdén (IPE).

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Újra felfelé igyekszik az olaj ára

Péntek délre a reggeli csökkenő árirányzat megfordult a piaci nyersolajnál a New York-i árupiac elektronikus kereskedési rendszerében és 88 centes drágulással csütörtökhöz képest a hordónkénti ár 61,61 dollárig emelkedett az augusztusi szállítású amerikai könnyűolaj esetében.

MTI Gazdaság

Harmadik napja csökken az olaj ára

Már harmadik napja olcsóbb a kőolaj a szabadpiacon, miután a jelek szerint az elvonulóban lévő Dennis hurrikán a vártnál jóval kisebb károkat okozott a Mexikói-öbölben.

hvg.hu Tech

Mi lép majd az olaj helyébe?

A rohamosan fogyatkozó fekete arany használatáról átállni az új energiaforrásokra nagy kihívást jelenthet majd az emberiségnek, ám néhány ilyen váltást minden különösebb probléma nélkül átvészeltünk már. Most mi következik?