szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A turizmust világszerte meglehetősen környezetszennyező iparágnak tartják - ezen a helyzeten próbálnak segíteni a "zöld szálloda" címre sikeresen pályázó, világtrendbe illeszkedő magyarországi hotelek.

Az Accor-Pannonia Hotels összes szállodájának előterében, a vendégek és a dolgozók számára is jól látható helyen kimerült szárazelemeket gyűjtő konténer áll már három éve. A szállodába betérők figyelmét arra is felhívják, milyen fontos a veszélyes hulladékok külön gyűjtése.

A "zöld szálloda" cím kiérdemléséhez azonban ennél sokkal szélesebb követelményrendszernek kell megfelelni. Egész kötetnyi, EU-konform szabványrendszernek kell megfelelni hogy egy szálloda ezt a kitüntetést elnyerje.

A zöld szálloda címet a Magyar Szállodaszövetség ítéli oda, de a nagy nemzetközi hotelláncoknak saját környezetvédelmi chartájuk is van. Az Accor-Pannonia kebelén belül a legutóbbi pályázaton a Sofitel Budapest, a Mercure Budapest Buda, az Ibis Budapest Váci út hotelek lett "zöld", közülük is a Mercure Budapest Korona lett a "legzöldebb".

A Danubius Group házai közül először 1995-ben a Budapest Hilton és ma Radisson Béke SAS kapta meg ezt a címet, legutóbb pedig a Congress Park Hotel Flamenco és a Hotel Budapest. A Grand Hotel Margitsziget 2004-ben benyújtott pályázata alapján két éven keresztül viselheti ezt a címet.

A Grand Hotel Hungaria, a Hotel Helia és a soproni Bio-Sport Hotel Lövér is elnyerte már ezt a kitüntetést. Néhány teljesítendő kritérium a sok közül: parkosítás, öntözés, környezetkímélő növényvédő és tisztítószerek használata, szelektív hulladékgyűjtés, takarékos vízfelhasználás, korszerű szennyvíz tisztítás.

Eme elvek teljesülése érdekében a hoteleknek fel kell kutatni a legkorszerűbb eszközök, kellékek anyagok magyarországi kínálatát és azokat kell alkalmazni.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Több a vendég, több a bevétel a hazai szállodákban

Az idén az első öt hónapban a szállodák átlagosan 53 százalékos szobakapacitás-kihasználtsággal működtek, bruttó szobaár-bevételük 13,6 százalékkal, a vendégéjszakák száma pedig 6,3 százalékkal nőtt az előző év január-májusi szinthez képest - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.

MTI Gazdaság

KSH: nőtt a szállodák bevétele

Idén nőtt az első félévében a folyó áron számított bruttó szobaárbevétel és a vendégéjszakák száma az előző év azonos időszakához képest, a szállodák átlagosan 56 százalékos kihasználtsággal működtek.