szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Mol 2005 második negyedévében az egy évvel korábbi 29,2 milliárd forintos nettó nyereség után a piaci várakozásokat meghaladó, 62,9 milliárd forintos nettó eredményt ért el.

A társaság konszolidált, nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IFRS) szerinti gyorsjelentése szerint a Mol-csoport nettó árbevétele a második negyedévben 29 százalékkal 545,1 milliárd forintra nőtt, a kamat- és adófizetés, tőketörlesztés és amortizáció előtti EBITDA szintű nyeresége pedig 45 százalékkal 105,2 milliárd forintra emelkedett az egy évvel korábbihoz képest.

A társaság 2005 első félévében az egy évvel korábbi 81 milliárd forintot 65 százalékkal meghaladó, 133,9 milliárd forint nettó eredményt ért el, elsősorban az üzleti teljesítménynek, a beérő finomítói beruházásoknak, a növekvő értékesítésnek és az EU-konform gázüzleti szabályozásnak köszönhetően, amit mérsékelt a devizaalapú hiteleken keletkezett árfolyamveszteség hatása.

A Mol pénzügyi műveleteinek vesztesége az egy évvel korábbi 6,681 milliárd forint után 2005 első félévében 14,808 milliárd forintra nőtt. A társaság 2005 első félévében 9,858 milliárd forintos árfolyamveszteséget könyvelt el az egy évvel korábbi 2,893 milliárd forintos árfolyamveszteség után.

A csoport az első félévben 1 116,3 milliárd forint nettó bevételt ért el, ami 24 százalékkal nagyobb az egy évvel korábbi 896,8 milliárd forintnál.

Az első félév végén az egy részvényre jutó eredmény 1 305 forint volt, 66 százalékkal több a tavalyi 784 forintnál.

A földgáz szegmens üzleti eredménye 8,4 milliárd forinttal 42,4 milliárd forintra nőtt, döntően a magasabb értékesítési mennyiségek és a tárolói párnagáznak a tavalyi első félévtől eltérő elszámolása következtében.

A csoport fő beruházásai a Shell romániai leányvállalatának megvásárlása, illetve a feldolgozás és kereskedelem szegmens szennyvíztisztító projektje voltak.

Az adatok szerint a csoport eladósodottsága 20 százalékra csökkent a 2004 végi 24 százalékhoz képest: a nettó hitelállomány 2005. június 30-án 237,2 milliárd forint volt.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Román gázüzletet venne a Mol

Öt külföldi vállalat érdeklődik a román Romgaz gázipari vállalat megvásárlása iránt: a magyar MOL mellett a Gaz de France, a német Ruhrgas, az orosz Lukoil, a német Wintershall - közölte Codrut Seres gazdasági miniszter.

MTI Gazdaság

Új csúcson a BUX és a Mol

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe folytatja történelmi csúcssorozatát, csütörtökön a BUX 20656,62 pontos rekordértéken zárt.

MTI Gazdaság

Újra csúcson a BÉT és a Mol

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 405,42 pontos növekedéssel történelmi csúcson, 19.593,88 ponton zárt szerdán, ez az előző napi záró értékhez képest 2,11 százalékos erősödés.

MTI Gazdaság

Mégsem vesz TVK-részvényt a Mol

A Mol nem vásárolja meg az osztrák CE Oil and Gas tulajdonában lévő mintegy 200 millió euró értékű TVK csomagot - közölte Kántor Sándor, a Mol kommunikációs vezetője csütörtökön.

Gazdaság

A Mol-gázüzletág eladása: EU-vizsgálat

Ismét robbanásveszélyes a helyzet a Mol gázüzletága körül. Akár e héten kiderülhet, hogy az uniós versenybizottság zöld utat ad-e az E.Onnal tavaly kötött adásvételi szerződésének, vagy figyelembe veszi-e a magyar társhatóság aggályait. Eközben az ellenzék újfent nagymértékű gázáremeléssel riogat.