Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Szigorú, fegyelmezett költségvetést készít a kormány – jelentette ki a Világgazdaság információi szerint Gyurcsány Ferenc tegnap az MSZP-frakció zárt ülésén.
A büdzséről szólva kiemelte, hogy tudni, mennyi adót szednek be, mekkora lesz a növekedés, az infláció, a hiány mértéke, e cölöpök mellett kell elosztani a forrásokat - tette hozzá a lap.
A családtámogatásra a lap szerint 40 milliárd forint pluszt költenek, október elsejétől pedig felemelik a Fészekrakó program életkorhatárát 30-ról 35 évre. Kiemelt terület még az agrárium, és a nyugdíjak reálértékének növelése. Mindezekre a fedezetet a minisztériumoktól vonják el.
A kormányfő szerint jövőre 150 milliárd forinttal kevesebbet kapnak majd a tárcák, 150 milliárd forintot tesz ki pluszban még a tartalékolás. Ezzel elkerülhetetlen lesz intézmények megszüntetése s a tárcáknál a feszesebb gazdálkodás. Az embereket érintő tételekhez nem kívánnak hozzányúlni, a megszorítás mint fogalom sem kerül szóba.
A Világgazdaság úgy tudja, Gyurcsány Ferenc még azt mondta: nem lesz a ciklus hátralévő idejében sem személyi, sem szerkezeti kormányátalakítás, ezzel a csapattal kell nekivágni a választásoknak.
Ha ma lennének a választások, azt nem nyerné meg az MSZP, ezt ki kell mondani – fogalmazott a lap információi szerint Gyurcsány. Hozzátette: a győzelemhez karakteresebb, erősen baloldali politikára, egyre erősödő kampányra van szükség.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el, vagy egyszerűen távoznak, például Romániába. Közben egyre agresszívebben hódítanak az indiai és kínai szállítók.
Itt az ideje eldönteni, mi a fontosabb politikai szinten is: a sportsiker vagy a gyermekek biztonsága?