Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A globális olajhiány okozta sokk megelőzése érdekében az európai tartalékok egy részére is szükség van. Az EU energiaügyi biztosa kedden ismerteti a magas olajárakból és az esetleges készlethiányból származó gondok enyhítését szolgáló elképzeléseit.
A Katrina hurrikán a múlt héten jelentős pusztítást okozott az amerikai olajfeldolgozó infrastruktúrában, emiatt olajkészlet-hiány alakult ki egyes helyeken, s az olaj hordónkénti ára meghaladta a 70 dollárt.
A Nemzetközi Energia Ügynökség (IEA) arra kérte 26 tagját, hogy 30 napon át napi 2 millió hordónyi olajat dobjanak a piacra tartalékaikból. Az amerikai stratégiai olajalapból a kért mennyiség fele, vagyis napi 1 millió hordónyi olaj kerül a piacra.
Az IEA tagjai között van Magyarország és a Cseh Köztársaság is, illetve természetesen mind a 15 régi EU-tagállam. (A tagországok kötelessége tartalékolni a kőolajat, a legkisebb előírt mennyiség az, amennyit az adott ország az előző évben 90 nap alatt importált.)
Az európai tagok segélynyújtási tevékenységét szükség esetén az Európai Bizottság koordinálja. A tagországok képviselőiből most speciális olajbeszerzési csoport alakul, arra az esetben, ha a készletgondok különleges intézkedéseket tennének szükségessé.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el, vagy egyszerűen távoznak, például Romániába. Közben egyre agresszívebben hódítanak az indiai és kínai szállítók.
Az első félidőben gálázott a magyar csapat.