Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az Oroszországból érkező gáz nyomása megfelel a szerződésben foglalt átlagos értéknek, ám az ukrán határon, Beregdarócnál átadott mennyiség továbbra is 20-25 százalékkal kevesebb a megszokottnál - közölte a Mol.
A cég szerint a csökkenés a magyarországi ellátást, különösen a lakosságét nem befolyásolja. Az oroszországi, mínusz 40 fok körüli nagy hideg miatt 25 százalékkal csökkent az átadott mennyiség, így magyar felhasználásra 22 millió köbméter, tranzitcélokra pedig 9 millió köbméter gáz érkezik.
A Mol értesítette azt a 34 nagyfogyasztót, akik korábban a megszakíthatóságot vállalták, hogy csütörtök reggel térjenek át alternatív tüzelőanyagra.
Szakértők szerint a korábbi évek tapasztalatai alapján ha Oroszországban tartósan hidegebb a napi átlaghőmérséklet mínusz 25 foknál, akkor általában mindaddig csökken a Gazexport által szállított mennyiség, amíg melegebb nem lesz.
A Mol és az orosz fél negyedéves bontásban számol el egymással, így a mostani mennyiségi csökkenés ellenére is teljesülhetnek a szerződésben foglaltak.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.