szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 7,32 pontos emelkedéssel, 23 ezer 415,06 ponton zárt csütörtökön, az előző kereskedési napi záró értékhez képest ez 0,03 százalékos erősödés. A közepes, 20,6 milliárd forintos forgalomban a vezető részvények ára vegyesen változott.

A tőzsde a kedvezőtlen hírekre reagálva ugyan 1 százalékos gyengüléssel nyitott, utána azonban erősödni kezdett. A Moody's szerdán negatívra rontotta a szuverén magyar adóskockázati besorolások kilátását, ám a hír csak a zárást követően jelent meg, így a piac szerdán még nem reagált.

Nem hatott ki a piacra az sem, hogy a Japan Credit Rating Agency lerontotta a magyar szuverén forintadósság besorolását. Szakértők szerint az ugyan jó, hogy rossz hírekre is jól reagáltak a befektetők, de hosszú távon ez kockázatot rejt magában, mert sokan vételi alkalomként fogták fel a csökkenő árfolyamokat.

Az OTP-részvények forgalma 7,3 milliárd forint volt, árfolyamuk 120 forinttal, 1,48 százalékkal 7990 forintra csökkent. A Mol ára 375 forinttal, 1,71 százalékkal 22 ezer 250 forintra erősödött, az olajtársaság részvényeivel 7,8 milliárd forint értékben kereskedtek. A Richter-részvény ára nem változott, szerdai záróárán, 43 ezer 500 forinton fejezte be a kereskedést, forgalma 678 milliárd forint volt.

A Magyar Telekom papírok ára 15 forinttal, 1,52 százalékkal 1000 forintra nőtt, 2,1 milliárd forintos forgalomban. Az Egis 1000 forintot veszített árfolyamából és 31 ezer forinton zárt, ez 3,12 százalékkal alacsonyabb előző záróáránál. A papír forgalma meghaladta az 1,3 milliárd forintot. A BUMIX 18 pontos gyengüléssel, 2085,48 ponton zárt csütörtökön, ez a szerdai záró értékhez képest 1,71 százalékos csökkenés.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Devizában adósodik el a többség

A háztartások nettó pénzügyi vagyona 1425 milliárddal forinttal - a GDP mintegy 6,5 százalékának megfelelő összeggel - gyarapodott az elmúlt évben és elérte a 13 375 milliárd forintot - ez derül ki az MBN legfrissebb előzetes adataiból.

MTI Gazdaság

Veres: csökken az államháztartási hiány

Magyarország akkor tudja teljesíteni a maastrichti kritériumokat, ha 2008-ra 700 milliárd forinttal csökkenti az államháztartási hiányt az ideihez képest - jelentette ki Veres János pénzügyminiszter.

MTI Gazdaság

A JCR is rontott Magyarország hitelminősítésén

Egy fokozattal rontotta - jóllehet továbbra is az elsőrendű befektetői sávban tartotta - a magyar szuverén forintadósság besorolását a Japan Credit Rating Agency (JCR) arra hivatkozva, hogy a választások után sem várható gyors költségvetési konszolidáció.

MTI Gazdaság

Újabb kijózanító leminősítés

Az eddigi stabilról leminősítést valószínűsítő negatívra rontotta az egyébként magasan elsőrendű szuverén magyar adóskockázati besorolások kilátását a Moody's Investors Service. A romló költségvetési helyzetre hivatkoznak, és arra, hogy egyelőre egyik nagy párt sem mutat elkötelezettséget a közfinanszírozási rendszer rendbetételére.

hvg.hu Gazdaság

Kivár a választásokig az MNB

A Reuters által megkérdezett elemzők szerint a jegybank Monetáris Tanácsa nem változtat az alapkamaton hétfői ülésén. Abban is egyetért az elemzők többsége, hogy a választásokig nem lép az MNB.

MTI Gazdaság

Megállt a forint zuhanása

Gyengült a forint a bankközi devizapiacon, míg az eurót fél négy tájban 253,20/30 forinton jegyezték, mintegy 80 fillérrel erősebben a szerda délutáni 252,45/55 forintnál.

MTI Gazdaság

Csak a választások után folytatódik a privatizáció

Idén 230 milliárd forint bevételt vár az ÁPV Zrt. a privatizációból. Ennek teljesítését elsősorban a Mol-részvények eladására alapozzák. Terítéken van még a Bábolna, a Malév, a lóversenytársaságok és a Vértesi Erőmű magánosítása is.