szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Gyengült a forint a bankközi devizapiacon pénteken, az eurót fél négy tájban 277,50/70 forinton jegyezték, míg csütörtökön délután 275,30/40-en állt az árfolyam. A forint 76 bázisponttal 1,69 százalékra gyengült a plusz/mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán.

A forint gyengülését az Európai Központi Bank (EKB) elnökének csütörtöki nyilatkozatával és a Magyar Nemzeti Banknak (MNB) a konvergencia programról ugyancsak csütörtökön megjelent állásfoglalásával magyarázzák a piacon.

Tegnap kiadott állásfoglalásában az MNB több ponton kifogásolta a konvergenciaprogramot, Jean-Claude Trichet euróövezeti helyzetértékeléséből pedig egy októberi EKB kamatemelésre következtet a piac.

Az euró már csütörtök délutántól erősödni kezdett a nemzetközi piacokon, ami kedvezőtlenül hatott a közép-európai régió valutáira. Közülük azonban legnagyobb mértékben a forint gyengült piaci szereplők szerint. Az euróval pénteken 276,80-278,30 forint között kereskedtek, a széles sávú ingadozásban szerepe volt az alacsony likviditásnak - mondták el kereskedők. A nemzetközi piacokon erősödő dollárt délután 217,50/70 forinton jegyezték, szemben a 213,75/95 forintos csütörtöki kurzussal.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Alig változott a forint a bankközi devizapiacon

Alig változott a forint árfolyama a bankközi devizapiacon csütörtökön, az eurót fél négy tájban 275,30/40 forinton jegyezték, szemben a szerdai 275,40/50-es árfolyammal. A forint 3 bázisponttal 2,48 százalékra javult a plusz/mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán.

hvg.hu Gazdaság

Sebezhető a forint

Miközben 2006-ban általános növekedés volt tapasztalható a világgazdaságban, a jövő évi, 2007-es előrejelzések némi lassulást mutatnak - derül ki a londoni székhelyű Economist Intelligence Unit (EIU) legújabb, augusztus végén közzétett elemzéséből. A jelentés Magyarországgal kapcsolatban figyelmeztet: ha a feltörekvő piacokkal szembeni bizalom újra megrendül, ennek első számú áldozata a forint lehet.