Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Moody's rontotta az OTP pénzügyierő-osztályzatát, míg a Financial Times csoporthoz tartozó The Banker pénzügyi szaklap hatodszorra is az Év Bankja Magyarországon díjjal tüntette ki a pénzintézetet.
Rontotta egy fokozattal az OTP Bank és 100 százalékos tulajdonú leányvállalata, az OTP Jelzálogbank pénzügyierő-osztályzatát kedden a Moody's Investors Service, annak a leminősítést valószínűsítő felülvizsgálatnak az eredményeként, amely a magyar bankcsoport idei akvizíciói által a kockázati profilra és a pénzügyi alapmutatókra gyakorolt rövid- és középtávú hatásra összpontosított.
A nemzetközi hitelminősítő keddi londoni bejelentése szerint az OTP-csoport pénzügyierő-osztályzata az eddigi elsőrendű "B mínusz"-ról - az egyébként még mindig igen jó - "C plusz"-ra módosul. A felülvizsgálat nem érintette a két egység "A1" szintű forintbetéti, valamint "A2" szintű alárendelt devizaadósi besorolását, amelyeket a Moody's stabil kilátással megerősített, sem a szintén megerősített "A1"-es devizabankbetéti osztályzatot, amely a szuverén magyar adóskockázati besoroláshoz hasonlóan továbbra is leminősítési felülvizsgálat alatt áll.
A pénzügyierő-osztályzat rontásához fűzött keddi londoni indoklásában a Moody's felidézi, hogy az OTP Bank az idén felvásárolta a Raiffeisenbank Ukraine 100 százalékát, az orosz Investsberbank 96,4 százalékát, a szerb Kulska banka 67 százalékát, a montenegrói Crnogorska komercjalna banka (CKB) 100 százalékát és szerbiai Zepter Banka 75,1 százalékát, összesen mintegy 1,3 milliárd eurót költve ezekre az akvizíciókra. Az OTP emellett komoly mértékben jelen van Bulgáriában a DSK révén, valamint - jóllehet kisebb mértékben - Szlovákiában az OTP Banka Slovensko, Horvátországban az OTP Bank Hrvatska, és Romániában az OTP Bank Romania érdekeltségekkel. A Moody's véleménye szerint e vásárlások nyomán romlott az OTP-csoport kockázati profilja. Az elemzés szerint nem lesz könnyű feladat az újonnan megszerzett érdekeltségek megfelelő ellenőrzésének időbeni kiépítése, és az információ-technológiai rendszerek sem lesznek kompatibilisek rövid- és középtávon.
A Moody's már a magyar bankrendszer egészéről múlt héten Londonban kiadott éves jelentésében külön kitért az OTP Bank terjeszkedési stratégiájára. Abban az elemzésben az állt, hogy jóllehet a kelet-európai és balkáni terjeszkedés ésszerű stratégia az OTP részéről, ugyanakkor a kevésbé fejlett bankpiacokon végrehajtott akvizíciók rontják az OTP általános kockázati profilját.
Miközben a Moody’s leminősített az OTP-t, addig a Financial Times csoporthoz tartozó The Banker pénzügyi szaklap 2006-ban, sorozatban hatodik alkalommal ismerte el az OTP Bankot az Év Bankja Magyarországon díjjal. Az elismerést a bank kiemelkedő nyereségességével, folyamatos növekedésével és az OTP terejszkedésével indokolták. Egyben kiemelik, hogy az OTP térségi társai közül a legnagyobb pénzügyi erővel bír.
Csányi Sándor elnök-vezérigazgató a lapnak úgy nyilatkozott: az OTP-csoport Európa egyik legnyereségesebb pénzügyi csoportja maradt, tartósan 30 százalék feletti átlagos sajáttőke-arányos megtérüléssel (ROE). A csoport tovább erősítette regionális pozícióját, köszönhetően az idei hat banki felvásárlásnak már több mint 11 millió ügyfélnek nyújt szolgáltatást. Mint mondta, a külföldi leánycégek várhatóan a csoportszintű adózott eredmény 30 százalékát adják már jövőre az idei 14 százalék után. Csányi Sándor nyilatkozatában úgy véli, hogy a jelenleg 8 milliárd eurós piaci tőkeértékű csoport a következő nyolc évben piaci tőkeértékét tekintve a legnagyobb bankok közé kerül Európában.
A The Banker díjának odaítélésében nemcsak mennyiségi mutatókat - mint a vagyon-, vagy a nyereségesség növekedése - de a legkorszerűbb műszaki infrastruktúra kiépítését, valamint a jövőorientált stratégiák megvalósítását is figyelembe veszik. A rangsorokat a különböző kategóriákban 137 ország kereskedelmi bankjainak szavazatai alapján állítják össze.
Az idén az osztrák Raiffeisen Zentralbank Österreich AG együtt a Raiffeisen International Bank-Holding AG-val nyerte el a magazin által odaítélt a 2006. Év Bankja a feltörekvő piacokon címet. Az RZB-t ezen felül az "Év Bankja" címmel jutalmazták Ausztriában is, továbbá a Raiffeisen Bank bulgáriai, horvátországi és szerbiai leánybankjait saját országaikban szintén az "Év Bankja" címet kapták.
Az OTP Bankcsoport 2006 harmadik negyedévében ismét rekord nagyságú, 53,6 milliárd forintos konszolidált, adózott nyereséget ért el a társaság legutóbbi gyorsjelentése szerint.
A nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IFRS) alapján készült, nem auditált, konszolidált adatok szerint a harmadik negyedévi profit 30,8 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakit, a második negyedévit pedig 14,7 százalékkal, és nagyobb volt az elemzők által várt 46,385 milliárd forintnál is. Az OTP Banknál elszámolt egyszeri tételek kiszűrésével a harmadik negyedévi konszolidált adózott eredmény mintegy 47,5 milliárd forint lenne. Mindezek alapján a menedzsment továbbra is reálisnak ítéli az idei eredményterv teljesítését.
Az év első kilenc hónapjában elért konszolidált adózott profit 146,5 milliárd forint, 24,8 százalékkal több a 2005 első kilenc havinál és 79,3 százaléka a 184,7 milliárd forintos éves profittervnek.
A csoport konszolidált IFRS szerinti mérlegfőösszege 2006. szeptember 30-án 6174,1 milliárd forintot tett ki, éves szinten 25,7 százalékkal nőtt és 49,9 százalékkal volt magasabb, mint a nem konszolidált összes eszköz. Az átlagos mérlegfőösszegre vetített konszolidált adózott eredmény (ROA) 3,43 százalék, 2 bázisponttal csökkent, az átlagos saját tőke arányos megtérülés (ROE) 32,6 százalék, 10 bázisponttal mérséklődött a tavalyi első kilenc havihoz képest.
Az egy törzsrészvényre jutó konszolidált nettó eredmény (alap EPS) 568,1 forintot, a hígított 563,4 forintot ért el, ami 121 forinttal, illetve 119 forinttal magasabb, mint 2005 első kilenc hónapjában.
A bankcsoport konszolidált saját tőkéje 24,2 százalékkal, 650,95 milliárd forintra nőtt egy év alatt és 23,2 százalékkal magasabb, mint a bank nem konszolidált saját tőkéje. Az egy részvényre jutó konszolidált saját tőke (BVPS) 2006. szeptember 30-án 2486 forint volt.
A bankcsoport 2006 első kilenc hónapjában 174,1 milliárd forintos konszolidált adózás előtti eredményt ért el, 23 százalékkal többet, mint tavaly szeptember végéig.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.