szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az orosz Gazprom Neft olajipari vállalat 64,4 milliárd rubelt (2,54 milliárd dollár) fektet be az idén – döntően olajkitermelési jogok megszerzésébe – , hogy hosszú távú terve keretében növelni tudja a nyersolaj kitermelést.

A Gazprom Neft az idén akar fordulatot elérni az eddigi csökkenő olajkitermelési tendencián. A Gazprom földgázipari társaság olajipari részlege, amelynek a neve korábban Sibneft volt, azóta küszködik a csökkenő termelés gondjával, amióta a céget 2005-ben Roman Abramovics milliárdostól a Gazprom megvette.

A cég a kitermelést 33 millió tonnára (napi 662 700 ezer hordóra) akarja növelni az idén a 2006 évi 32,7 millió tonnáról (napi 656700 hordó). 2010-re a 35 millió tonnás célt (napi 702900 hordó) akarják elérni.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

A Gazpromnak mégsem kell az Emfesz Kft.?

A Gazprom cáfolta azt az orosz lapértesülést, miszerint az orosz gázipari monopólium meg akarja venni az ukrán Dimitrij Firtasztól annak 50 százalékos részesedését az Első Magyar Földgáz- és Energiakereskedelmi és Szolgáltató Kft.-ből (Emfesz).

hvg.hu Gazdaság

Beszáll a Gazprom az OMV-ba?

„Hogy a Gazprom nagyrészvényesként beszáll az OMV-ba, csak idő kérdése” – ídéz a bécsi News hetilap egy, az orosz üzleti ügyekben roppant járatosnak mondott, nevét közölni nem óhajtó osztrák topmenedzsert.

MTI Gazdaság

Földgázipari óriás beruházások a Gazpromnál

Az orosz Gazprom gázipari monopólium 420 milliárd dollárt tervez beruházni 2030-ig azért, hogy garantálja a belföldi ellátását és az exportot – mondta a társaság elnöke a Vedomosti című lapban. Dimitrij Medvegyev elmondta, ez évi 18 milliárd dollárt jelent.

MTI Gazdaság

Svájci lap a Gazprom stratégiáját gyanítja az OMV Mol-vásárlása mögött

Az elmúlt napok két eseménye fogja befolyásolni az Európai Unió jövőbeni energiabiztonságát: az egyik az Oroszországból Európába vezető fekete-tengeri gázvezetékről az orosz Gazprom és az olasz ENI között aláírt szándékmegállapodás, a másik pedig az OMV részvényvásárlása, mellyel az osztrák olaj- és gázipari nagyvállalat növelte a Molban fennálló részesedését - írta a Neue Zürcher Zeitung kommentárjában.