szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Még nincs megállapodás a Mollal ausztriai benzinkutak megvásárlásáról - közölte szerdán a Doppler osztrák vállalat.

A cég, amelyet az OMV, a Shell és a BP után a negyedik legnagyobb töltőállomás-üzemeltetőként tartanak számon az alpesi országban, pontosító közleményével arra az újságcikkre reagált, amely szerint a magyar olajipari vállalat benzinkutakat - akár 70 töltőállomást - vásárol a felső-ausztriai, welsi székhelyű Dopplertól.

Az osztrák vállalat ügyvezetője szerda délelőtt közölte: a tárgyalások még távol állnak attól, hogy tényleges eredményről lehessen beszélni, és amúgy is csupán néhány töltőállomás eladásáról folynak a megbeszélések.

Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója nemrégiben két osztrák orgánumnak is úgy nyilatkozott, hogy vállalata rövid- és középtávú célként "100 ausztriai benzinkút és mintegy 5 százalékos piaci részesedés" megszerzésére törekszik.

A Mol az ügy kapcsán közölte: amennyiben bejelenteni valója lesz a témában, úgy azt a szükséges időben megteszi.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

A Mol albán állami olajfinomítót venne

Eddig tizenöt külföldi cég jelentkezett az albán állami olajfinomító cég, az Armo megvételére, közölte az albán gazdasági miniszter, Genz Ruli. Külön említette a Mol Zrt.-t mint legújabb érdeklődőt, vele együtt már tizenöten vették meg a privatizációs dokumentációt, és még további jelentkezőkre számítanak.

MTI Gazdaság

Elutasította az OMV Mol elleni keresetét a bíróság

Elutasította első fokon az OMV keresetét a Mol Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. ellen a Fővárosi Bíróság Gazdasági Kollégiuma keddi tárgyalásán. A Mol egyetért a döntéssel, az OMV a bíróság elutasító döntésének hivatalos kézhezvétele után dönt majd arról, hogy tegyen-e további jogi lépéseket az ügyben.

MTI Gazdaság

Ragaszkodik a MOL megvételéhez az OMV-vezér

Az OMV vezérigazgatója annak ellenére sem adja fel a Mol bekebelezésére irányuló tervét, hogy a magyar cég budapesti közgyűlése fölöttébb kedvezőtlen döntéseket hozott az osztrák konszern szempontjából.