Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az Eurostat, az EU statisztikai hivatalának interneten elérhető adatai szerint 2007-ben Magyarországon 12,8 százalékkal emelkedtek az élelmiszerárak.
Ha az élelmiszerek mellett a nem alkoholos italokat is figyelembe vesszük, akkor e termékcsoport esetében Magyarországon 12 százalék volt a drágulás. Magyarország ezzel az "élbolyban" van az uniós országok között a drágulás ütemét tekintve.
Csak Lettország és Bulgária előzi meg: az élelmiszerekre vetítve az előbbi országban 13,9, az utóbbiban 13,8 százalék volt tavaly az infláció. A nem alkoholos üdítő italokkal bővített terméklistára vetítve a lett és a bolgár adat egyaránt 13,5.
E három országon túl egyedül Litvániában volt még 10 százalék felett a drágulás mértéke: csak élelmiszerre vetítve 11,4, nem alkoholos itallal kiegészítve 11,1 százalék. Az összes többi uniós ország mutatója 10 százalék alatti volt.
Az uniós átlag - akár csak az élelmiszereket, akár az élelmiszereket a nem alkoholos italokkal együtt nézve - 3,5 százalékos áremelkedést mutatott 2007-ben.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.