szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Több száz millió forintos adócsalásokat derített fel a vám- és pénzügyőrség gépkocsikat illetve műanyag alapanyagokat importáló cégeknél, amelyek a behozott áruk után nem fizették meg az általános forgalmi adót – közölte a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága.

Az egyik esetben a gazdasági társaság 2006-2007-ben 391 darab gépkocsit vásárolt meg összesen közel 7 millió euró nettó beszerzési áron az Európai Unió különböző tagországaiból. A gépkocsikat több lépcsőben, általában ugyanazokon a kereskedőkön keresztül továbbértékesítette.

A nyomozás adatai szerint a cég a működése során adóbevallási és adómegfizetési kötelezettségeinek nem tett eleget, az általános forgalmi adó meg nem fizetésével közel 350 millió forinttal károsította meg az államháztartást

Az ügyben a Vám- és Pénzügyőrség Közép-dunántúli Regionális Nyomozó Hivatala több régiót érintő összehangolt akció keretében 18 helyszínen tartott házkutatást. A vámnyomozók 2 gyanúsítottat vettek őrizetbe, akiket a bíróság előzetes letartóztatásba helyezett.

A másik esetben a nyomozók 4 személyt fogtak el, akik adócsalás bűncselekmények sorozatát követték el 2007-től kezdődően.

Az elkövetők Ausztriában és Romániában vásároltak műanyag alapanyagokat, melyeket nettó értéken hoztak be Magyarországra és értékesítettek egy soltvadkerti cégnek. Az árut az országba behozó cég adóbevallásában fiktív belföldi beszerzéseket tüntetett fel, így más tagállamban történő termékbeszerzése után az általános forgalmi adót nem fizette meg.

A bűncselekmény elkövetéséhez felhasznált cégekbe szerb állampolgárságú ügyvezetőket jegyeztettek be, amivel a felelősségre vonást akarták elkerülni. A bűncselekménnyel okozott állami bevételkiesés eléri a 230 millió forintot.

Az akció keretében 13 helyszínen tartottak házkutatásokat, az okirati bizonyítékok mellett biztosításként lefoglaltak 26 millió forint készpénzt és két, 80 millió forint értékű ingatlant. Az elkövetők közül 3 személy előzetes letartóztatását kezdeményezte a nyomozó hatóság.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

A regisztrációs adó befizetését ellenőrzi a VPOP

Ellenőrzést tart a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága (VPOP) a gépjárművek tulajdonszerzésekor fizetendő, de elmaradt regisztrációs díjak feltárására - közölte a VPOP csütörtökön az MTI-vel.

MTI Tech

650 milliós áfacsalást leplezett le a VPOP

A Vám és Pénzügyőrség (VPOP) majdnem 650 millió forintos adócsalást derített fel, az akcióban lefoglaltak közel 800 kilogramm arany- és ezüstékszert, valamint 25 millió forint készpénzt - jelentette be Kanta Tünde, a VPOP bűnügyi igazgatója a pénteki kormányszóvivői tájékoztatón Budapesten.

MTI Itthon

Fogyasztóvédők, APEH, VPOP: gyakoribb és több ellenőrzés

Wittich Tamás, a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség vezetője szerint a jövőben a főfelügyelőség a VPOP-val és az APEH-hel közösen gyakoribbá teszi és bővíti az ellenőrzéseket a főleg távol-keleti cikkeket forgalmazó piacokon. Ezt Wittich Tamás csütörtökön a kormányszóvivői tájékoztatón jelentette be.

MTI Gazdaság

Újabb hatvan autót foglalt le a VPOP

Újabb 60 gépjárművet foglalt le kedden, egy Kiskunfélegyháza melletti telephelyen a VPOP akciócsoportja a másfél milliárdos áfacsalásként ismertté vált ügyben, amelynek már hat gyanúsítottja van.

MTI Gazdaság

Termékdíj: a VPOP büntetni fog

Az év második felétől a Vám és Pénzügyőrség már nemcsak figyelmezteti, hanem bünteti is azokat a környezetvédelmi termékdíj fizetésre kötelezett gazdálkodókat akik nem tesznek eleget ezen kötelezettségüknek.

MTI Vállalkozás

VPOP: tizenötmilliós bírság Dél-Alföldön

Tizenöt millió forint értékben szabtak ki bírságot a Vám- és Pénzügyőrség Dél-Alföldi Regionális Parancsnokságának munkatársai a több hete zajló Csillagszóró ellenőrzés keretében - tájékoztatta a parancsnokság szóvivője.

hvg.hu Itthon

A VPOP tovább keresi az elsikkasztott pénzt

A Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága (VPOP) egyelőre – a nyomozás érdekeire való tekintettel – nem közölte, hogy pontosan milyen módon követte el a sikkasztást Földesi-Szabó László, amivel a csempészet mellett gyanúsítják az Egymásért Egy-Másért Alapítvány kurátorát.

MTI Karrier

Munkaerő-közvetítő cégnél nyomoz a VPOP

Munkáltatással kapcsolatos visszaélés gyanúja miatt nyomoz a vám- és pénzügyőrség egy budapesti székhelyű, munkaerő-közvetítéssel foglalkozó cég ellen - közölte Sipos Jenő, a hatóság szóvivője.