Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A húsz fejlett és feltörekvő ország alkotta G20 csoport pénzügyminiszterei és jegybankelnökei szombaton Washingtonban tanácskozást tartanak a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és a Világbank őszi közgyűlése szünetében – jelentette be David McCormick amerikai pénzügyminiszter-helyettes.
A tanácskozást az IMF székhelyén tartják – közölte a G20 soros elnöki tisztét betöltő Brazília. Henry Paulson amerikai pénzügyminiszter szerint a tanácskozáson megvitatják, hogyan lehet egyeztetett erőfeszítésekkel mérsékelni a világpiaci válság és a gazdasági lassulás hatását.
A G20 a hét legfejlettebb ipari ország (Egyesült Államok, Franciaország, Japán Kanada, Nagy-Britannia, Németország és Olaszország), valamint Dél-Afrika, Szaúd-Arábia, Argentína, Ausztrália, Brazília, Kína, Dél-Korea, India, Indonézia, Mexikó, Oroszország és Törökország pénzügyminisztereit és jegybankelnökeit tömöríti. Huszadik tagja az Európai Unió, amelyet soros elnöke képvisel.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Már érthető, miért rendeltek 3000 darab új, kínainak tűnő nyomkövetős okosórát a hatóságok, miközben ennek csak alig több mint a harmada van használatban raboknál és bűnügyi felügyelet alatt állóknál. Az eszköz pontossága mellett az is kérdés, van-e jogalap távol tartani azokat, akiket veszélyesnek ítéltek a védett személyekre nézve.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.