Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A gazdasági válság egyik kedvezőtlen hatása, hogy nő az energiaszolgáltatók kintlévősége, vagyis a fogyasztók növekvő számban képtelenek vagy nem akarják fizetni számlájukat. Az E.On Energiaszolgáltató Kft.-nek már 70 milliárd forinttal tartoznak a fogyasztók – írta a csütörtöki Napi Gazdaság.
Az E.On kinnlevőségének fele a lakossági, másik fele a versenypiaci szektorban gyűlt össze, ami a bruttó árbevétel mintegy 10 százaléka, ezt pedig egyre nehezebben tudja finanszírozni a cég. A lakossági szektorban összegyűlt 35 milliárd forintnyi tartozásból 15 milliárdnál már minden fizetési határidőn jelentősen túljutottak a fogyasztók, 6,4 milliárd forint pedig a 90 napnál hosszabb ideje nem fizetők tartozása.
Az RWE-csoporthoz tartozó Elmű-Émász 2 millió lakossági fogyasztójából néhány ezernél kellett tartozás miatt tartósan kikapcsolni a szolgáltatást, míg a vállalkozásoknál leginkább a tiszavirág-életű társaságokkal van gond. Ezek három-négy hónap működés után eltűnnek.
A Főtáv fogyasztóinak mintegy 5 százaléka, körülbelül 20 ezer háztartás tartozik tartósan a szolgáltatónak, ez nagyjából 3 milliárd forint kintlévőséget jelent – olvasható a lapban.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.