MI-ügynök a HR-osztályon: Mire figyeljünk?
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Orbán különös modora Magyarországon címmel szerkesztőségi kommentárban foglalkozott a Le Monde című mértékadó francia napilap kedden Magyarországnak az Európai Unióval (EU) és a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) folytatott tárgyalásaival.
Bevezetőjében a cikk emlékeztetett arra, hogy az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap 2008 novemberében 20 milliárd eurós hitelkeretet nyújtott Magyarországnak, amely lehetővé tette, hogy az euróban súlyosan eladósodott ország teljesítse fizetési kötelezettségeit. Magyarország elkerülhette, hogy Görögországéhoz hasonló helyzetbe kerüljön, ami arra kényszerítette volna, hogy egyre magasabb kamatokat fizessen adóssága finanszírozása érdekében.
A kölcsön feltételeiről az előző, szocialista kormány tárgyalt; a feltételek kemények voltak, de nem annyira, mint az IMF által nemrégiben megsegített balti országok esetében. A Le Monde szerint úgy tűnik, mintha az új miniszterelnök, Orbán Viktor vissza akarná vonni az EU-nak és az IMF-nek adott szavát.
A francia újság szerint Orbán Viktor "leplezetlenül sértő fesztelenséggel" viselkedik a hitelezőivel szemben. Az IMF Budapestre küldött delegációjának július 20-án kellett volna lezárnia a magyar kormánnyal a készenléti hitel első felülvizsgálatát, de ezt nem tudta elvégezni. A magyar miniszterelnök úgy döntött, hogy elmegy Dél-Afrikába megtekinteni a labdarúgó világbajnokság néhány mérkőzését. Az IMF küldöttsége nehezen kapott számokat és világos válaszokat, s dolgavégezetlenül tért vissza Washingtonba − fűzte hozzá a lap.
A párizsi újság szerint a vita középpontjában az áll, hogy a Fidesz az áprilisi (országgyűlési) választási kampányban adócsökkentésekre tett ígéretet, amit az IMF rosszul időzített lépésnek tart. A lap kitért arra is, hogy Orbán Viktor saját embereit akarja a gazdaság és a pénzügyek ellenőrzése szempontjából kulcsfontosságú tisztségekbe ültetni, s lemondásra akarja szorítani Simor András jegybankelnököt. Orbán Viktor a számvevőszék élére egyik hívét, Domokos László Fidesz-képviselőt neveztette ki, aki nem felel meg a magyar törvények által megkövetelt pártatlansági kritériumoknak.
A Le Monde megállapította, hogy Orbán Viktor "Fideszállamot" akar Magyarországra erőltetni. A párt a közigazgatásban hajtóvadászatot folytat az előző rendszer magas rangú tisztségviselői ellen − folytatta az újság. Hozzátette, hogy Orbán "előírta", minden középületben függesszék ki a Nemzeti Egyetértés Nyilatkozatát, amelyet az újság egyfajta pártkiáltványnak minősített. A miniszterelnöknek törvényt akar megszavaztatni a közmédia ellenőrzéséről.
"Elfogadható-e ez egy olyan ország részéről, amely januártól az Európai Unió soros elnöki tisztségét tölti be? Emlékeztetni kell Orbánt arra, hogy Magyarország olyan klubnak a tagja, amelynek megvannak a (maga) követelményei" − zárta írását a Le Monde.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Hétfőn vált le a Nemzetközi Űrállomásról a magyar kutatóűrhajóst is szállító Dragon űrhajó. Ezekben percekben vette kezdetét a visszatérés utolsó fázisa. Kövesse velünk, cikkünk folyamatosan frissül!
Bár a kormány mind az ipari, mind a háztartási méretű szolárfejlesztéseknél behúzta a féket, a kapacitások bővülnek, sorra dőlnek a rekordok.
A miniszterelnök vejeként megtanulta, hogy bizonyos dolgoktól távol kell magát tartania – nyilatkozta az épp Amerikába készülő üzletember.
A kormánybiztos aggodalmai nem jutottak el a katonakoporsókról és a kerítést átvágó Magyar Péterről készült kamuvideók készítőihez.
40 hektárnyi nádas kiirtása, több száz tonna beton beépítése, 13 milliárd forint elköltése és három év állás után.
Közigazgatási hatósági eljárásban vizsgálják halálának körülményeit.