Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Németországi olajfinomítókban vásárolna részesedést a Russznyefty, a legnagyobb orosz olajcég - írta pénteken a The Wall Street Journal.
A New York-i gazdasági lap szerint az orosz állami társaság "előrehaladott tárgyalásokat" folytat a venezuelai Petroleos de Venezuela olajtársasággal a Németországban több finomítót üzemeltető Ruhr Oel nevű cégben birtokolt 50 százalékos részesedés megvételéről. A Russznyefty 1 és 2 milliárd euró közötti összeget fizetne, az ügyletet heteken belül lezárhatják - írta a lap.
A Ruhr Oel a venezuelai állami olajtársaság és a brit BP közös vállalkozása. Az 1983-ban alapított cég finomítási kapacitása évi 23,4 millió tonna, ami a teljes németországi kapacitás negyedét jelenti. A vállalat két olajfinomítót üzemeltet Gelsenkirchenben, és érdekelt Baden-Württemberg és Brandenburg tartományi, valamint bajorországi finomítókban is.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.