Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei második negyedévben 1,0 százalékkal, a naptárhatás kiszűrésével 0,8 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest, 2010 első negyedévével összevetve pedig stagnált - közölte a Központi Statisztikai Hivatal(KSH) szerdán.
Az adatok megegyeznek az augusztus közepén kiadott gyorsbecslésben közöltekkel, amelynek összeállításában az Ecostat is részt vett.
A növekedést alapvetően az exportorientált feldolgozóipar húzta, amely az előző negyedév 4,2 százalékos bővülése után 12,2 százalékkal emelkedett az egy évvel korábbi jelentős visszaesés bázisán. A felhasználási oldalon az export növekedése 13,7 százalékról 16,1 százalékra gyorsult az év első két negyedében, igaz az import is hasonlóan, 11,6-ról 15,4 százalékkal nőtt.
A szolgáltatások még mindig elmaradtak az egy évvel korábbitól, bár a szállítás, raktározás, posta és távközlés terén az első negyedévi 2,0 százalékról 3,5 százalékra gyorsult a növekedés üteme.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az utcán járva is észrevehető: az emberek arcára kiül a boldogtalanság. A magyar társadalom mutatói eddig sem voltak jók, de a választás előtti fékevesztett politikai kommunikáció végképp beteszi a kaput. Milyen „menekülőutat” keressen, aki nyomasztva érzi magát?
Ami jó, az se jó.
Aggályos lehet, hogy a V-Híd folyamatosan letarolta a közbeszerzéseket, és megszüntette az érdemi versenyt.