Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A dollár erősödése és a kínai kamatemelés nyomán kialakult kedvezőtlenebb piaci hangulatra reagált így a forint.
Az euró kedden délután 16 órakor 277,69 forinton állt a délelőtti 276,05 forinttal és a hétfő délutáni 276,80 forinttal szemben. A magyar fizetőeszköz euróval szembeni árfolyama kora reggel óta folyamatos gyengüléssel három forintos sávban mozgott.
Devizapiaci kereskedők elmondták, hogy a piacot a dollár erősödése mozgatta, ami egyrészt a kínai kamatemelés, másrészt annak a hírnek az eredménye, hogy Kína dollárvásárlásokat eszközölt a G10-ek devizáival szemben. Ennek negatív hatása gyengítette a régiós devizákat, köztük a forintot is, amelynek forgalma kissé az átlag felett alakult. A kereskedők megjegyezték, a hangulat fordulni látszik, és "van tere annak", hogy a forint euróárfolyama 280 forint közelébe gyengüljön.
A dollárt kedden délután 201,04 forinton jegyezték, amikor az euró 1,3810 dollár volt. Kedden délelőtt a dollár 198,20 forintot ért az előző esti 196,99 forint után. Egy svájci frank 206,59 forint volt kedden délután, alig változott a délelőtti 206,55 forinthoz képest, míg hétfőn este még 205,50 forinton jegyezték. Kedden délután 100 japán jen ára 246 forint volt, míg délelőtt még 243,60 forinton, hétfő délutáni 244,00 forinton jegyezték.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.