Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szokásosnál alacsonyabb forgalom mellett eséssel zárta a hét első kereskedési napját a pesti parkett vezető indexe.
A BUX enyhe mínuszban kezdett hétfőn, s bár fél 11 magasságában egy rövid időre a zöld tartományban is körbenézett az index, nem tudott tartósan a pénteki záróérték felett megragadni, így végül 0,8 százalékos mínuszban 23 148 ponton végzett.
A vezető papírok közül csak a Richter nem veszített értékéből: a gyógyszeripari vállalat részvényei épp ott zártak, ahol pénteken 36 500 forinton. A másik három blue chip azonban lefelé vette az irányt. A legnagyobb mértékben a Mol esett, amely 1,4 százalékkal 22 740 forintig ereszkedett, de 0,8 százalékkal a pénteki szint alatt zárt az OTP is 6200 forinton, míg a Magyar Telekom 0,4 százalékkal 538 forintig süllyedt.
A forgalom ezúttal is elmaradt a megszokottól, a 13 milliárd forint bő 5 milliárddal kevesebb az elmúlt egy év átlagánál, nem éri el az előző három hónap 15,8 milliárdos átlagát sem.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Néhány szón, gesztuson múlt, hogy 1990-ben sikerült megfékezni Marosvásárhelyen a halálos áldozatokat követelő román-magyar összecsapásokat, és nem borította el egész Erdélyt az erőszak.
Börtönbe zárták Oroszországban, megkínozták Fehéroroszországban, farkasszemet nézett Putyinnal, de a saját démonaival nem sikerült megküzdenie – mozgalma és művészete azonban túlélte őt.
Azután, hogy a kormány ellenőrzést lengetett be.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Szamosvölgyi Péter gyáva senkinek nevezte az őt kritizáló hozzászólót.
A volt igazságügyi miniszter elmúlt másfél éve került fókuszba.