Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Kína adóskockázati felminősítésére számíthat a Moody's részéről.
A Moody's nemzetközi hitelminősítő intézet javíthat Kína adóskockázati besorolásán, amennyiben kezelni tudják a helyi kormányzati tartozásokat, a pénzügyi ágazat stabil marad és az ország képes egyensúlyban tartani gazdaságát - derült ki a cég térségi vezetőjének keddi nyilatkozatából.
Kína kevéssé van kitéve az eurózóna szuverén adósságválságának - állapította meg Tom Byrne a Moody's alelnöke, akit a Hszinhua hírügynökség iédézett. Hozzátette: a megtakarítások magas aránya és a folyó fizetési mérleg többlete lehetővé teszi az ország számára, hogy megakadályozza a válság terjedését határain belül.
2010 novemberében a Moody's az A1-es fokozatról Aa3-asra emelte az ország besorolását, amely a negyedik legmagasabb osztály. Ezzel együtt pozitív kilátásokat, erős növekedést és makrogazdasági stabilitást előlegezett meg.
A Moody's előrejelzése szerint Kína reálgazdasági növekedése az idén 9,6 százalék lesz, míg a következő öt évben is 9,5 százalékos ehet. A cég számításai szerint a GDP-arányos államadósság az idei 16,5 százalékról 2016-ra 9,3 százalékra fog csökkenni.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.