Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Átadták az acél-nagykereskedelemmel és fémmegmunkálással foglalkozó Ferropatent Zrt. új, 430 millió forintos beruházással elkészült üzemcsarnokát szombaton Szekszárdon.
A 108 millió forintos európai uniós támogatással épült létesítményt a cég fennállásának 20. évfordulóján tartott ünnepségen Demján Sándor, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) elnöke avatta fel.
A szövetség elnöke, aki az átadáson a VOSZ oklevelével ismerte el Szabó Sándor vezérigazgató tevékenységét, azt hangoztatta: a Ferropatenthez hasonló családi vállalkozások erősítéséért nemcsak szavakban kell tenni, hanem tőkét kell nekik juttatni. A zrt. harmadik, 2500 négyzetméteres üzemcsarnokában lézervágókkal, élhajlítókkal, szemcseszóróval, illetve plazma- és lángvágóval az alapanyagok méretre vágását és felületkezelését is el tudják végezni, így a cég nagyobb hozzáadott értéket állít elő - mondta az átadást követő sajtótájékoztatón Szabó Sándor vezérigazgató.
A cég ismertetője szerint a 80 fő foglalkoztató Ferropatent Zrt. a hazai acélkereskedelemben a viszonteladói piac 25-30 százalékát birtokolja, évente 70-80 ezer tonna acélanyagot forgalmaz. A vezérigazgató beszámolt arról, hogy a zrt. 2011-ben 12 milliárd forintot meghaladó nettó árbevételt ért el, amely két és fél milliárd forinttal haladta meg az előző évit. A 2012-ben tervezett 10-10,5 milliárd forint árbevételből a várakozások szerint egymilliárd forint a mostani beruházás eredménye.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.