Újra a nyugdíjpénzekkel csökkentették az államadósságot

Tovább csökkentette októberben az államadósságot a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alap - írja a Világgazdaság. A lap szerint a magán-nyugdíjpénztári pénzek is megérkezhettek az államhoz, ezek egy részét már korábban átutalták a pénztárak az alapnak.

  • hvg.hu hvg.hu
Újra a nyugdíjpénzekkel csökkentették az államadósságot

Már megérkezett a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alap számlájára azoknak a magán-nyugdíjpénztári tagoknak a pénze, akik az idén tavasszal döntöttek úgy, hogy átlépnek a tisztán állami nyugdíjrendszerbe - írta a VG.

Az alap vagyonáról szóló friss adatok persze lehetséges, hogy még nem tartalmazzák a teljes átadott vagyont, az alap ugyanis csak két hónapos késéssel publikálja a vagyonát, és az október végi adat még nem érhető el - tette hozzá a lap. A végső határidő, amíg a kasszáknak fizetniük kellett, október 12-e volt, de a VG-nél úgy tudják, voltak pénztárak, amelyek már korábban átutalták a pénzt.

Az alap által kezelt vagyon szeptember végén 694,4 milliárd forint volt, ebből 483,3 milliárd forint volt forinteszközökben, a maradékot devizaeszközökben tartotta az alap. Az alap vagyona május végén volt mélyponton, akkor még a 600 milliárdot sem érte el. Az alap októberben 29,8 milliárd forintnyi államkötvényt és árfolyamértéken számolva nem egészen 1,3 milliárd forintnyi diszkont kincstárjegyet vont be, emellett devizakötvények visszaadásával is csökkentette az államadósságot.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.