Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A leghátrányosabb 47 térség lesz szabad vállalkozási zóna - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium szerdán. A kormány tegnapi ülésén véglegesítette a szabad vállalkozási zónák listáját.
A leghátrányosabb 47 térség lesz szabad vállalkozási zóna, erről döntött a kormány keddi ülésén - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium szerdán. Ennek értelmében az ország társadalmi-gazdasági leszakadással leginkább érintett területei lesznek szabad vállalkozási zónák az NGM közleménye szerint. E térségek jelentős része Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében található. A későbbiekben egyedi kormánydöntéssel további térségekben is létrejöhetnek szabad vállalkozási zónák.
Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter októberben jelentette be, hogy a kormány szabad vállalkozási zónákat jelölne ki, és az ottani legalább 100 millió forintos beruházás után adókedvezmény járhat. Egy novemberben megjelent kormányrendelet-terv szerint a térségi gazdaságfejlesztő szervezeteknek legkésőbb minden év március 31-ig, első alkalommal 2012. december 31-ig kellett kezdeményezniük a szabad vállalkozási zónák kijelölését. Egy-egy terület 5 évig lehet szabad vállalkozási zóna; ez további öt évvel egyszer meghosszabbítható lenne. A biztonságos, kiszámítható és hatékony működés érdekében a miniszter a tgfsz-nek a kijelöléstől számított 5 évre, egyenlő arányban működési támogatást biztosíthat, amely egy alkalommal legfeljebb 5 évvel meghosszabbítható a vállalatok által végrehajtott fejlesztések, vállalások végrehajtásától függően. A működési támogatás mértékét az a megállapodás tartalmazza, amelyet kormány döntése alapján a miniszter köt a gazdaságfejlesztő szervezetekkel.
A 47 érintett térség listája a következő:
Czomba Sándor, az NGM foglalkoztatáspolitikai államtitkára januárban arról számolt be, hogy a szabad vállalkozási zónák lényege, hogy összefogja a fejlesztési, beruházási, adópolitikai és foglalkoztatáspolitikai kedvezményeket, amelyek egy térség potenciális lehetőségeit jelentik. Szerinte a legnagyobb probléma, amit idén meg kell oldani, hogy az ország egyes térségeiben, így Szabolcs-Szatmár-Bereg vagy Borsod-Abaúj-Zemplén megyében huszonkét éve kevés a munkahely. Ezekre a területekre a kormányzatnak a válság ellenére is nagyon komoly erőket kell koncentrálnia az államtitkár szerint.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Régóta határérték felett mozgott az összkoleszterinszintem, és egy nap eljött az a pont, amikor úgy éreztem, harmincasként változtatnom kell az életemen ahhoz, hogy idős koromban is egészséges maradjak. Így sikerült megtennem az első lépéseket.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Három másik, magyar érdekeltségű ügyben is előreléptek.
Folytatódik a józsefvárosi önkormányzat jogfosztása.
Tanksapkán, töltőpisztolyon lehet látni.
Ajánló a HVG legfrissebb számából.