Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az európai bankok készek reagálni az Európai Unió bónusz-szabályaira. A megoldás az alapfizetés növelése lehet – írja a Financial Times.
Az európai pénzintézetek március végéig szeretnék átalakítani a topmenedzserek ösztönzői rendszerét. A Financial Times információi szerint a vezető bankárok alapfizetése ezzel jelentősen növekedhet.
A változtatás hátterében az áll, hogy az Európai Unió 2014-től a bónusz mértékét nem engedné az alapfizetés fölé. Csak amennyiben a részvényesek hozzájárulnak, akkor lehetne az alapfizetés kétszereséig egyszeri bónuszkifizetést engedélyeni.
Az EU-rendelkezés 2014-es tervezett hatálybalépése miatt a döntés sietőssé vált a cégek számára, mivel arra a rendes éves közgyűlésnek még időben rá kell bólintania. Ellenkező esetben egy külön közgyűlést kell miatta összehívni.
Ha életbe lép a szabály, beigazolódhat a nagy kereskedelelmi bankok által hangoztatott kritika: nemcsak az, hogy emelkedik az alapfizetés, hanem az is, hogy a bónusz sikerkritériumai felpuhulhatnak, és nehezebb lesz konkrét teljesítményhez kötni az extra kifizetéseket.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.