Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Kedvező nemzetközi hangulatban tovább erősödött a forint szerdán délelőtt az euróval szemben, miután előző nap – február közepe óta először – 290 forint alá került az euró jegyzése.
Az eurót 10 órakor 288,95 forinton jegyezték a reggeli 289,69 és a kedd délutáni 289,81 forint után.
Kereskedői vélemények szerint az erősödést főként a kedvező nemzetközi hangulat támogatja, az euró dollárral szembeni erősödése a forint mellett a többi régiós devizára is kedvezően hat.
A forintra emellett a KSH által közölt márciusi béradatnak is lehet jótékony hatása, a vártnál picit magasabb bérkiáramlás ugyanis reménysugár a vásárlóerő stabilizálódására, amely pozitív a gazdasági növekedésre nézve. Mindezeken túl a kamatcsökkentési várakozások továbbra is az erősödés irányába hajtják a forintot.
A dollár jegyzése 223,42 forint volt délelőtt az előző nap délutáni 225,44 forint után. A svájci frank árfolyama 230,34 forintra csökkent 231,98 forintról, a japán jent pedig 2,1727 forinton jegyezték a kedd délutáni 2,1920 forint után.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.