Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az állam és a lakosság eladósodását és csődközelbe jutását az első sorból nézhettük végig, van azonban egy szektor Magyarországon, amely a színfalak mögött kis híján elsüllyedt az adósságban.
Azoknak, akik kisebb településről származnak, bizonyára kivétel nélkül ismerős a történet: ígéretes beruházás indul, mondjuk egy uszoda vagy élményfürdő építése, a helyi mozi vagy színház felújítása, parkosítás, esetleg szökőkút és térkő a helyi főtérre. Az EU ad pénzt, remek, az önerő is megvan bankhitelből – devizaalapú természetesen –, elindul a fejlesztés, sőt rendben el is készül minden. Ekkor jön azonban a feketeleves, mikor kiderül, hogy nem készült üzleti terv, a fenntartásra és utófinanszírozásra nincs pénz, és elkezd ketyegni a devizahitel is – írja a Pénzügyi Szemle Online blogja.
A helyi önkormányzatok a válság kirobbanását követően hirtelen megugró adósságállománnyal, komoly likviditási problémákkal, üzleti-likviditási terv hiányában "véletlenszerűen" alakuló bevételekkel és megugró kiadásokkal szembesültek. A szektor a csőd szélére került, erről azonban a hazai médiában csupán kevés szó esett, tekintettel arra, hogy a jóval közvetlenebb, a lakosságot érintő adósságproblémák is megszaporodtak. Az önkormányzatok kapcsán ugyanakkor világossá vált, hogy állami adósságátvállalás és a feladatok egy részének központi átvétele – például iskolák vagy kórházak üzemeltetése – nélkül belefulladnának az adósságokba. A válság rávilágított az önkormányzati szektor elkerülhetetlen reformjára, ami elengedhetetlen mind a rövid távú finanszírozási problémák megoldásához, mind a hosszú távú eredményes működés biztosításához – írja a blog.
A jövőben szükség lesz a tervezési és kontrollmechanizmusok fejlesztésére, a helyi bevételek jobb kihasználására, további állami adósságátvállalásra és a helyi szinten finanszírozhatatlan közfeladatok átadására, az eredményszemléletű könyvvezetésre való sikeres áttérésre, a devizaadósságok által keltett finanszírozási bizonytalanság kezelésére, a forrásbevonás zökkenőmentes biztosítására, lakossági források bevonására.
Teendő tehát bőven akad, a válság és az EU-s fejlesztések lehetősége ugyanakkor rávilágított, hogy a korábbi szemlélet helyett egy új, tervezéssel, kontrollal és eredményszemlélettel fűszerezett gazdálkodási modellre van szükség a hazai önkormányzatoknál – írja a blog.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.