Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az amerikai tech cégek már nemcsak ingyenes snacket és edzőtermi belépőt adnak dolgozóiknak juttatásként, hanem már igen sok egyebet is. Például ingyen hajvágást, sportmeccsekre belépőket vagy fizetett önkénteskedést.
Nemcsak ingyenreggeli és gyümölcs jár már azoknak, akik amerikai tech cégeknél dolgoznak. A Business Insider írása szerint a különböző kaliforniai tech vállalatok rendkívül széles és változatos juttatásokat adnak munkavállalóiknak, ezek pedig igen bőkezűen egészítik ki a fizetéseket.
Van olyan cég például, ahol ingyen hajvágást biztosítanak a munkahelyen, egy kompletten berendezett stúdió áll a zenélni vágyók rendelkezésére, illetve egy medence is van a munkahelyen, ahol lazítani lehet. Más cégeknél előnyben részesítik az ingyenes koncert- és sportrendezvény-jegyeket, belépőket, vagy lehetőséget biztosítanak arra a munkavállalóknak, hogy pár hónapra a cégnek az ország másik végében, vagy külföldön található irodájában dolgozzon.
A felmérésben 115 céget kérdeztek meg.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.