Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Nem sajnál a kormány 152 milliárd forintot négy társaság magánkézben levő részesedésére, így vennék állami tulajdonba őket. Van műsorszolgáltató, gázkereskedő és -szolgáltató, hulladékgazdálkodó cég a célpontok között.
Átírná a kormány az idei költségvetést az államosítások miatt. A nemzetgazdasági miniszter be is nyújtotta a törvényjavaslatot.
Az állam megveszi a Főgáz Zrt. magánkézben, a német RWE tulajdonában levő 49,83 százalékos részvényhányadát. Erre 77 milliárd forintot szán a kabinet. Ha a németeket kivásárolják, akkor fogják megvenni a Fővárosi Önkormányzat többségi tulajdonát a cégben.
Az Antenna Hungária állami tulajdonba vétele 56 milliárd forintba kerülhet. A hulladékgazdálkodás terén pedig az AVE Magyarország került célkeresztbe, 14 milliárd forintot költhetne a kormány. A Magyar Gáz Tranzit Zrt.-re is szemet vetett az állam, nem sajnálna rá ötmilliárdot.
A kabinet ígérete szerint a 152 milliárd forintot felemésztő államosítás nem növeli a költségvetési hiányt. (Az uniós elszámolási szabályok szerint ugyan 152 milliárd forintot fizet a cégekért az állam, de ugyanekkora értékű vagyon kerül hozzá, a kettő pedig kiüti egymást.)
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.