Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Négy vagy öt bankárt is vád alá helyezhetnek nemsokára Moldovában pénzmosási vádakkal, ugyanis a hatóságok szerint akár 20 milliárd dollárt segítettek Oroszországból illegálisan Lettországba juttatni.
Hamarosan véget érhet a nyomozás, amelynek eredményeként több bankárt is vád alá helyezhetnek Moldovában az elmúlt évek egyik legnagyobb pénzmosási botrányával kapcsolatban – írja a Napi.hu a Bloomberg cikkére hivatkozva. A gyanú szerint a moldovai Moldindconbank vezetése segített abban, hogy Oroszországból hamis tartozásokkal és bírói határozatokkal rajtuk keresztül pénzt juttassanak át a lett Trasta Kommercbanka pénzintézetbe.
A pénzmosási ügy részleteiről először a szervezett bűnözés és a korrupció ellen küzdő nonprofit szervezet, az Organized Crime and Corruption Reportig Project (OCCRP) munkatársai számoltak be. A hírügynökség megjegyezte, hogy a szóban forgó 18-20 milliárd dollárnyi összeg meghaladja Moldova éves GDP-jének a kétszeresét is.
Az OCCRP megállapításait a Moldindconbank közleményében teljesen megalapozatlannak nevezte, elmondták, hogy a bank működése során mindvégig a hatályos moldovai törvények, valamint a jegybank előírásai mentén jártak el. A Trasta szóvivője szintén azt közölte a Bloomberggel, hogy működésük során szigorúan betartják a törvényi előírásokat. Az orosz pénzmosás elleni hatóság, a Rosfinmonitoring nem kívánta kommentálni az ügyet, a lett pénzmosás elleni hatóság vezetője jogi előírásokra hivatkozva szintén nem nyilatkozott. A moldovai jegybank vezetője ugyanakkor megerősítette, hogy egy helyi hitelintézetet pénzbírsággal sújtottak, miután megvizsgálták számos gyanús tranzakcióját.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.