szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A nemzeti fejlesztési miniszter szerint csak azért foglalkozott előszeretettel ügyeivel a Simicska befolyása alatt lévő média, mert az új kormányban ő az egyedüli olyan, aki közvetlenül a piacról jött, de kettejük közt se kapcsolat, se elsimítanivaló nincs. Seszták Miklós a Figyelőnek adott interjújában arról is beszélt, hogy azt tartaná ideálisnak, ha 70 százalékban magyar tulajdonban lennének a hazai bankok. Az E.ON-cégek állami megvásárlása nem kell mindenáron, a 3-as metró felújításáról pedig a fővárossal is egyeztetni kell.

Saját minisztériumában nem tud olyanról, aki érintett lenne a kitiltási botrányban – mondta a Figyelőnek adott interjújában Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter, hozzátéve, ő biztosan nincs az Egyesült Államokból kitiltottak listáján, helyreigazítást is kért a Pester Lloyd német nyelvű, magyar kiadású laptól, ami egy a sajtóban felmerülő találgatásokból közölt összefoglalót az állítólagos listáról. Seszták be is fogja perelni a lapot.

Azzal kappcsolatban, hogy a Hír Tv és a Magyar Nemzet is sokat foglalkozott Seszták ügyeivel, majd az "ostorozás" csillapodott, azt mondta, az új kormányból ő jött egyedül közvetlenül a piacról, és mint ilyen, "rengeteg aktivitását" elő lehetett venni, a sajtó pedig ebből csemegézett, viszont "nem találtak rajta fogást".

MTI / Mohai Balázs

Arra a kérdésre, hogy van-e bármilyen kapcsolata Simicska Lajossal, azt válaszolta: "a nevezett úrral voltam már együtt meccsen, de akkor is csak úgy találkoztunk, hogy nem beszélgettünk, különböző páholyok két végén ültünk". Szerinte köztük nem volt mit elsimítani és a Simicska befolyása alatt álló médiumoktól kell megkérdezni, hogy miért foglalkoztak ennyire az ügyeivel.

Seszták – aki egyike azoknak, akiknek a nevéhez kapcsolódik állami bankvásárlás – a Figyelőnek azt mesélte, hogy amikor miniszter lett, jelezte Orbán Viktor kormányfőnek, hogy a bankszektorhoz egyáltalán nem ért, ezért "nem véletlen", hogy elkerült alóla az MFB, a Magyar Posta és a takarékokkal kapcsolatos szabályozás, de az MKB-val is addig volt szerepe, amíg a megvételéről volt szó, a működtetésében már nem.

Szerinte a bankokkal a "lehető legjobb üzletet" kötötték. "Fontos lépésnek tartom, kicsit Magyarország szuverenitási kérdésének is, hogy egy államban a külföldi bankok aránya ne legyen 70-80 százalékos. Ma már ez csak 50 százalék. Nem a tulajdont adtuk át, hanem a tulajdonosi jogok gyakorlását" – mondta a lapnak, hozzátéve: szerinte jó lenne még magyar részesedést szerezni, ami nem feltétlenül államit jelent. Ő maga 70 százalékos magyar arányt tart jónak.

Az E.ON-cégek állami megvásárlásával kapcsolatban még folynak az egyeztetések, nem írtak alá semmit, "mindenáron" pedig nem kell az üzlet – fogalmazott a miniszter.

A 3-as metró felújításáról nem egyedül a kormány szándéka dönt, a fővárossal is egyeztetni kell, itt sincs még döntés.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!