Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Puhíthatják a kormány tervét, mégsem törölnék el minden mobilvásárlásnál a kétéves hűségidőt.
Mégsem törölnék el teljesen a kétéves mobilos hűségidőt. Már a parlament előtt van a törvény, amellyel egy évben maximalizálták volna a hűségidőt – az mfor.hu vette észre a módosító javaslatot, amelyben a Gazdasági bizottság azt kérte, hogy mégis lehessen két évre szerződni.
A kétéves szerződés megkötésére akkor lenne lehetőség, ha a vevő kedvezményesen vásárol telefont. Ebben az esetben az előfizetés díja pontosan ugyanannyi kellene, hogy legyen, mint az egy évre kötött szerződéseknél. Betennék a törvénybe azt az új pontot is, hogy ha lejár a hűségidő, akkor a szolgáltatók kötelesek lennének a készüléket ingyenesen hálózatfüggetlenné tenni.
Úgy tűnik, a képviselők hallgatnak a mobilszolgáltatók kritikáira. Amikor az eredeti tervek nyilvánossá váltak, a Vodafone, a Magyar Telekom és a Telenor is azt közölte, hátrányosan érintené a fogyasztókat, ha a hűségidő két évről egy évre csökkenne. A fogyasztók szerintük kedvezőtlenebb feltételekkel vehetnék igénybe a szolgáltatásokat, hiszen a jelenlegi szolgáltatásportfólió árazásánál általában 2 éves futamidővel számoltak a cégek. A hűségidő egy évben történő maximálása különösen érzékenyen érintené a drágább okostelefonok elérhetőségét, hiszen a rövidebb hűségidő miatt az ezekre adott kedvezmények nagysága csökkenhet – közölték.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.