Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A nagy felháborodás hatására egy nap után felfüggesztette az elefánttrófeák importtilalmát feloldó rendelkezést az amerikai elnök. Át kell nézni még pár "környezetvédelmi tényt".
Első olvasásra jó hír, másodikra riasztó: Donald Trump felfüggesztette az elefánttrófeák USA-ba viteli tilalmát feloldó döntését egy nappal azután, hogy meghozta azt. Ez jó, de a magyarázat riasztó: Trump szerint előbb át kell tekinteni az összes környezetvédelmi tényt. Hogyhogy nem nézték át ezeket a tilalom feloldása előtt?
Az amerikai szövetségi vadászati és halászati hivatal (USFWS) csütörtökön jelentette be, hogy "importengedélyeket fog kibocsátani Zimbabwében és Zambiában 2016. január 21. és 2018. december 31. között hobbivadászaton leölt elefántok trófeáira". A hivatal azzal indokolta a lépést, hogy a vadászat és az állati testrészek kivitele az érintett országokból többletbevételt hozhat az ottani természetvédelmi erőfeszítések számára.
Csak a környezetvédelmi tényeket felejtették el áttekinteni.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.