Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Július elsején hatalmas piknik lesz a nyugat-franciaországi l’Oise megyében. A várhatóan 10 ezer részvevőt egyetlen dolog köti össze: mindannyian Dacia-tulajdonosok. Van ok az ünneplésre.
2017-ben 665 ezer Daciát adtak el világszerte, ez az előző évhez képest 12 százalékos forgalomnövekedés, és a Renault-Nissan, immár világméretű autóipari komplexum egész éves bővülését 8,5 százalékkal múlja felül. A Renault egyébként 1999-ben vette meg a régi román autógyárat, amely a létező szocializmusban is gyártott már Franciaországban rég kifutott Renault-imitációkat.
Franciaországban a tavalyi eladási adatok szerint a Dacia Sandero veri a Renault Cliót, sőt a Peugeot 209-est is. Vagyis Franciaország legnépszerűbb autója egy Dacia modell. Tavaly az Európai Unióban 464 ezer Daciát adtak el, ez 12 százalékos növekedés – írja a Les Echos.
Mi a Dacia titka?
A Dacia európai igazgatója, Jean-Christophe Kugler szerint nincs benne semmi fölösleges, ilyen olyan technikai trükk, amely irritálja a hagyományos autókra vágyókat. A jövedelmezőség mögött az egyik fontos tényező, hogy a Dacia-típusok alkatrészeinek hetven százaléka megegyezik. Az autókat Pitestiben és a marokkói Tangerben gyártják, ahol a munkabérek nem ostromolják az eget. A Daciák átlagos életkora hét-nyolc évre van kalibrálva, miközben a konkurencia hasonlóan olcsó modelljeinek csak öt évet szánnak.
A Dacia a jövő autója?
Szó sincs róla! A Dacia sikere vélhetően az utolsó, környezetszennyező, hagyományos autóipari termék hattyúdala. Egyelőre szó sincs a Daciánál az elektromos modell fejlesztéséről. A Renault a Dacia-modellekkel az autózás régi, lassuló, de még létező áramlatában utazik. Addig adnak el olcsó, szennyező, hagyományos üzemanyaggal működtethető autókat, amíg lehet.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.