Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Nem spórolunk sokkal többet, mint a válság éveiben, de legalább az eladósodottság csökkent.
Ahogy nőnek a fizetések, úgy tudnának egyre többet spórolni a magyarok, de a megnövekedett jövedelemből csak egy kicsit többet tesznek félre, mint korábban. Az Eurostat felmérése szerint a háztartások bevételeinek 9,6 százaléka ment a megtakarítások közé – 2009 óta alig változott ez a szám.
Az ezredforduló óta a legrosszabbul a válság idején álltunk, 2008-ban 6,9 százalék volt a megspórolt pénz aránya, bár már 2009-re visszatért a mutató 9 százalék fölé. A legtöbbet 2006-ban tették félre az emberek, akkor a jövedelem 11,2 százaléka ment a megtakarítások közé. A megspórolt összeg így is nő, hiszen ahogy az átlagkereset növekszik, a mostani fizetés 9-10 százaléka többet ér, mint a 2010-esé. Az EU egészében az arány 2000 óta 10 és 13 százalék között van, most épp 10,8 százalékos.
A magyarok eladósodottsága azonban látványosan csökken. A legfrissebb adat erről 2015-ös, ekkor a háztartások jövedelmének 39 százalékát érte el az összes adósság. 2010-ben ugyanez a szám még 68 százalék volt, a 2015-öshöz hasonlóan alacsony arányt utoljára 2005-ben mértek.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Milyen tényezők befolyásolják a haj egészségét? Mekkora mértékű hajhullás a normális? Valóban más a férfiak és a nők hajritkulása? És mit tehetünk, ha már megtörtént a baj? Erről is beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.
Legfeljebb 50 millió forintot lehet majd felvenni 3 százalékos kamaton.
Gyökeresen átalakul a járműtervezés gyakorlata, s ebben egy magyar startup, a Shapr3D is meghatározó szerephez jutott. Közben gyorsan terjed a mesterséges intelligencia használata is.
A NER fői nagyvállalkozója csak a kockázatosnak ítélhető közbeszerzések keretében akár 2,2 ezer milliárd forint járadékot zsebelt be bő tíz év alatt.
Jogerős ítélet kötelezi az intézményt, hogy elárulja: ki keresett azon, hogy egy magáncégnek fizető betegek soron kívül részesülhettek az állami kórház szolgáltatásaiból.
Milyen autó képes erre egyáltalán?