Hatalmasat kaszál az állam a kaparós sorsjegyeken

Egy 300 forintos sorsjegy után az állam átlagosan 111 forintot nyer, a vásárló átlagosan 186 forintot kap vissza. 2017-ben a Szerencsejáték Zrt. 90 milliárd forintot szedett be kaparós sorsjegyekből.

  • hvg.hu hvg.hu
Hatalmasat kaszál az állam a kaparós sorsjegyeken

A kaparós sorsjegyek váltak az elmúlt években a Szerencsejáték Zrt. egyik legfőbb bevételi forrásává, írja a G7

Az állami tulajdonú Szerencsejáték Zrt. által forgalmazott kaparós sorsjegyeknek ugyanis meglepően olcsó az előállítása: a legdrágább 85 forintba, a legolcsóbb előállítása pedig kevesebb mint 3 forintba kerül a sorsjegyeket gyártó Las Vegas-i cég számára. Ami azt jelenti, hogy a legköltségesebb sorsjegyre is az eladási ár mindössze 6 százalékát költi a Szerencsejáték Zrt., de a jellemző arány csak 1-2 százalék.

A Szerencsejáték Zrt. a sorsjegyekből befolyt összeg mindössze 62-70 százalékát osztja vissza a játékosoknak, így egy vevő egy 300 forintos sorsjegy után átlagosan nagyjából 186 forintot kap, az állam pedig 111 forintot.

A G7 gyűjtéséből kiderül: tavalyelőtt 90 milliárd forintot kaszált kaparós sorsjegyeken az állam, 2016-ban 77 milliárdot, míg 2016-ban még csak 18 milliárdot, vagyis az ebből a szerencsejáték-fajtából származó haszon rohamosan növekszik.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.