Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
A Nyugatnak a ruhagyár egyik dolgozója írta meg, hogy még nem érkezett meg a bérük.
Tegnap a szombathelyi Styl ruhagyár egyik dolgozója jelezte a Nyugatnak, hogy még nem kapták meg a bérüket. A Stylben megint nem volt fizetés, és a helyzet most sokkal rosszabb, mint az egy évvel ezelőtti! Jelenleg nem tudjuk, mikor és miből fog fizetni a cég. A nagyobb baj az, hogy a vezetőség sem” – írta a lap.
A Styl ruhagyár Szombathely egyik legrégebbi üzeme, világmárkák kollekciót is varrják itt. Tavaly márciusban a dolgozók sztrájkoltak az elmaradt bérek miatt, 400 család megélhetése került veszélybe.
A Stylben 2010-ben lett résztulajdonos a fideszes vezetésű önkormányzat, miután csaknem 1,5 milliárd forint állami pénzt toltak a gyárba, de az csak a tartozások rendezésére volt elegendő, reorganizációra nem. A polgármester szerint a Styl többségi tulajdonosa egy fillérrel sem járult hozzá a rendezéshez, és nem fogadták el az önkormányzati támogatást sem. A gyár ügyvezetője ezt azzal indokolta, hogy az inkasszó miatt abból nem lehetett volna bért fizetni, viszont tovább nőtt volna az adósság.
Néhány héttel később Rettegi Attila, a Fidesz szombathelyi képviselője lemondott, mert szerinte feltételezhető volt, hogy az önkormányzati támogatás visszautasítása és a cég működésének ellehetetlenítése szándékos, tudatos és időzített politikai döntés volt.
Májusban a német többségi tulajdonos, a TexBet Beteiligungsgesellschaft mbH kivásárolta az önkormányzatot. Augusztusban derült ki, hogy 2rule sportszermárka többek a Stylnek is munkát adott.
A Nyugat megkereste Bognár Katalint, a Styl Fashion Kft. ügyvezetőjét, aki közölte: „Az átmeneti adminisztrációs probléma elhárításra került, így ma elutaltuk a dolgozói béreket.”
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A hatalomnak az a legnagyobb csábítása, hogy azt gondolod, mindent megtehetsz. A kontroll meg azt jelenti, hogy nem tehetsz meg mindent – mondja Szikora János, aki megrendezte Térey János verses drámáját, A Nibelung-lakóparkot a székesfehérvári Vörösmarty Színházban.
Három gyereket pedig életveszélyes állapotban vittek kórházba, miután kamionnal ütközött egy személyautó.
A pusztító időjárásnak az autópályán is voltak elszenvedői.
Hollywood új generációjának legnevesebb színészeivel készült, de csak csöppnyi porfelhőt kavart a Vágtázó lovakról. Pedig ha nem is leszünk tőle vidámabbak, érdemes tenni vele egy próbát. Kritika.
Megdöbbentő részletek derülnek ki a kép történetét felkutató tanulmányából.
A vizsgálatot nehezítette, hogy a Lamborghini csaknem teljesen elégett.