Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az EB szerint az uniós minimumküszöbhöz kell igazítani a dohánytermékekre kivetett adót Magyarországon.
A cigarettára legalább 60 százalék adót kell kivetni az Európai Unióban, nálunk azonban továbbra is csak 55 százalékkal sújtják - hangzott el a pénteki RTL Híradóban. Emiatt kötelezettszegési eljárás indult Magyarország ellen, miután a tavalyelőtt év végi határidőig sem emelték a közös európai minimumra az adót.
Az Európai Bizottság most figyelmeztetést küldött, azt írták: az adó Magyarországon torzítja a más tagállamokkal fennálló versenyt, és ellentmond az uniós egészségvédelmi politikának.
A magyar kormány kedden nyújtotta be javaslatát az Országgyűlésnek, ebben az szerepel, hogy nem azonnal, hanem két év alatt, elosztva, fokozatosan emelnék kötelező szintre az adót. Izer Norbert adóügyi államtitkár azt mondta, a magyar álláspont szerintük védhető és helyes döntés, illetve a bizottság nem vesz tudomást arról, hogy a dohánytermékekre 27 százalékos áfa is terhelődik.
A kormány úgy számol, fél évente 30 forinttal drágul majd egy átlagos doboz cigi a következő két évben. A vágott dohánytermékek ára még nagyobb, legalább 16%-os mértékben emelkedhet összességében.
Az unió azért követel adóemelést, mert ez az egyik leghatátosabb módja a dohányzás visszaszorításának - hangzott el a műsorban.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Sokak félelme szerint Oroszország néhány éven belül képes lehet arra, hogy támadást indítson egy másik európai ország, akár egy NATO-tagállam ellen. Ez attól is függ, hogy Ukrajna meddig állja a sarat.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Több ponton is jogellenesnek tartják a folyamatot.
Április 12-én lesz a voksolás, ha hinni lehet a dátumnak a kormányfő polóján.