szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Hiába mondták az andorrai vagy a luxemburgi vereség után, hogy dolgozni kéne inkább foci helyett, az üzletben sem sikeresek a válogatottjaink.

Nem csak a pályán, az üzletben sem voltak sikeresek a magyar focisták. Az mfor.hu gyűjtötte össze a válogatott labdarúgók cégeinek beszámolóit, ezekből pedig kiderül: egyedül Szalai Ádám volt az, akinek a vállalkozása zárt jó évet 2017-ben.

Az OLS Omega-Laser-Steeltec Kft. nevű fémipari cég 513 millió árbevételből 50,4 millió forint nyereséget megőrzött. Szalai családi cége érdemi exporttevékenységet is folytat. A vállalat működését részben a focista finanszírozza, 550 ezer euró hosszú távú kölcsönt aditt az OLS-nek.

Böde Dániel cége, a Felkov Bt. zöldség-gyümölcs kiskereskedelemmel foglalkozik. A saját tőkéje évek óta negatív, osztalékot pedig nem fizet, de legalább kihozták az évet minimális nyereséggel, igaz, a 23 ezer forint profit nagyjából annyira tekinthető örömtelinek, mint ha sikerült volna kihozni a meccset döntetlenre Andorrában.

De ez legalább mégis nyereség, a többiek már nem tudtak ennyit sem elérni. Juhász Roland cége, a készételek gyártásával foglalkozó GourmetBox Kft. még a mérleget sem tudta határidőre leadni, a legfrissebb elérhető, 2016-os beszámolóban 8 millió forintnál több veszteséget mutattak ki, a cég honlapja szerint pedig már szüneteltetik a szolgáltatást.

A válogatottól már visszavonult Gera Zoltánnak sem jött be az üzlet: cége, a 3,5 tonna feletti gépjárművek kölcsönzésével foglalkozó Geremi Trans 3,5 milliós veszteséggel zárta az évet, úgy, hogy árbevétele nem is volt. Azt is jelezniük kellett, hogy tőkeproblémáik vannak.

Priskin Tamás az ingatlanpiacon próbálkozik, nem nagy sikerrel: a Pritom-Bau Kft. 11 milliós veszteséggel zárta 2017-et.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!