Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Az EU-s átlagnál alacsonyabb a rendszeresen alkoholt fogyasztó magyarok aránya az Eurostat felmérése szerint.
A 15 évnél idősebb magyarok 6,3 százaléka minden nap fogyaszt alkoholt – derül ki az Eurostat felméréséből. 19,1 százalék hetente iszik valamilyen alkoholos italt, 21,3 százalék pedig csak havonta. A válaszadók 24,2 százaléka az elmúlt egy évben havinál is ritkább rendszerességgel fogyasztott alkoholt, 29,1 százalék pedig egy év alatt egyszer sem.
Ez azt jelenti, hogy a magyarok az EU-s átlagnál ritkábban isznak, legalábbis az önbevallás alapján: uniós átlagban 8,4 százalék fogyaszt alkoholt naponta, és 28,8 százalék hetente. A napi szinten alkoholt fogyasztók aránya Portugáliában a legmagasabb, 20,7 százalék, míg a legalacsonyabb Lettországban és Litvániában, ahol elvileg 1 százalék sincs ez az arány.
Az is jól látszik a számokon, hogy minél idősebb korcsoportról van szó, annál gyakoribb az alkoholfogyasztás, a 75 éven felülieknek például a 16 százaléka napi szinten iszik.
A nemek közötti különbség is látványos: a férfiaknak 13, a nőknek 4,1 százaléka iszik naponta alkoholt.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.