Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Egy nemzetközi tényfeltáró projekt megtalálta az összefüggést a korábbi Chelsea-tulajdonos és az orosz elnök között.
Kiszivárgott dokumentumok bizonyítják a kapcsolatot Roman Abramovics orosz oligarcha, korábban a Chelsea FC tulajdonosa, és két Vlagyimir Putyin "pénztárcájának" nevezett férfi között. Abramovicsot az EU és az Egyesült Államok is szankcionálta az orosz–ukrán háború kitörése után, de az oligracha végig tagadta, hogy kapcsolatban áll az orosz elnökkel.
A BBC egy nemzetközi tényfeltáró projekt részeként szerzett tudomást az Abramovics és Putyin kapcsolatát bizonyító iratokhoz. A projektet a Tényfeltáró Újságírók Nemzetközi Konzorciuma (ICIJ) és a Paper Trail Media nevű német tényfeltáró szerkesztőség vezette. A Cyprus Confidential nevű nyomozás alapját olyan belső iratok képezték, amelyek ciprusi üzleti ügyek intézésével foglalkozó cégektől, köztük a Meritservustól szivárogtak ki.
A cikk szerint 2010-ben egy orosz reklámcég, a Video International részvényeit jóval áron alul egy Abramovicshoz köthető tröszt tulajdonában lévő vállalatoktól Putyin szűk belső körének két tagjára ruházták át, akik az ügylet után dollármilliókat vettek fel osztalékként.
A titkos üzletben részt vett egy férfi, bizonyos Szergej Roldugin, az orosz elnök közeli barátja, egyébként csellista, egy szentpétervári zenei intézmény művészeti igazgatója. Roldugon Putyin első lányának keresztapja. A másik férfi Alekszandr Plehov, biokémikusból lett üzletember, ő is szentpétervári, és róla is azt gyanítják egy ideje, hogy az orosz elnök "pénztárcájaként" működik, azaz Putyin pénze van a nevén, vagyona valójában az övé.
Putyin elnök fizetése 2021-ben valamivel több mint 100 ezer dollár volt, valódi vagyonát ezzel szemben 125 milliárd dollár és 200 milliárd dollár közé becsülik. A pénzt fedőcégek és barátok számláin rejtegetik.
Plehov ellen az Egyesült Királyság, Roldugin ellen pedig az Egyesült Királyság, az EU és az Egyesült Államok is hozott szankciókat, mert mindkettejüket "Putyin elnök offshore vagyonának letéteményesének" tartják.
Világrekord áron adhatja el a Chelsea-t Abramovics, de Putyin miatt egy petákot sem kap
Milliárdosok sorakoztak fel, hogy megvegyék a londoni Chelsea futballklubot az orosz oligarchától, Roman Abramovicstól, aki a Putyin bizalmasaként ellene elrendelt szankciók következtében kénytelen megválni szeretett játékszerétől.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”