Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A három közgazdász műveiben az intézmények kialakulását és a jólétre gyakorolt hatását tanulmányozza.
Az intézmények kialakulásának és a jólétre gyakorolt hatásának tanulmányozásáért Daron Acemoglu, Simon Johnson és James Robinson kapta idén a közgazdaság-tudományi Nobel-emlékdíjat – jelentette be a Svéd Tudományos Akadémia hétfőn Stockholmban.
Az akadémia indoklásában egyebek között az szerepelt, hogy a díjazottak innovatív kutatást végeztek azzal kapcsolatban, hogy mi befolyásolja hosszú távon az országok gazdasági jólétét. Kutatásuk betekintést ad az intézmények jólétre gyakorolt befolyásába, amellyel bizonyítják, hogy a demokrácia és az inkluzív intézmények támogatása alapozza meg a gazdasági jólét felé vezető utat.
Acemoglu és Johnson közös munkájáról nemrég közöltünk részletes cikket, Sztojcsev Iván írása alább olvasható:
Acemoglu és Robinson korábbi műve, a Miért buknak el nemzetek? 2013-ban megjelent a HVG Könyveknél. Erről akkor Bedő Iván azt írta: a címben feltett kérdésre a válasz tömören – a szerzők definíciójával – az, hogy azért, mert nem befogadók.
A majdnem ötszáz oldalas munka lényege, hogy abban az országban vannak befogadó intézmények, ahol az emberek kedvük és tehetségük szerint, azonos feltételekkel vállalkozhatnak a gazdaságban, vehetnek részt a közügyekben, és mindehhez erős állam ad keretet. Ennek ellentéte a – magyar fordításban kissé megtévesztően hangzó – kizsákmányoló intézményrendszer, amelyet úgy alakítanak ki, hogy az elit elhappolhassa az erőforrásokat a többség elől.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.