Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A pénteket is mélyrepülésben folytatták a világ vezető tőzsdéi, miután Donald Trump amerikai elnök csütörtöki vámbejelentéseinek hatására csütörtökön meredeken zuhanni kezdtek az indexek.
A Dow Jones pénteken 2231,07 ponttal, 5,5 százalékkal esett vissza 38 314,86 pontra – ez a legnagyobb egynapos zuhanás 2020 júniusa óta, a Covid-járvány idején. A csütörtöki 1679 pontos esés után ez az első alkalom, hogy a Dow két egymást követő napon több mint 1500 pontot veszített – írja a CNBC.
Az S&P 500 index 5,97 százalékot zuhant 5074,08 pontra – ez a legnagyobb visszaesés 2020 márciusa óta. Csütörtökön 4,84 százalékos mínuszban zárt, és immár több mint 17 százalékkal van lejjebb a közelmúltbeli csúcsához képest.
A Nasdaq Composite, amely számos kínai piacra termelő vagy ott gyártó technológiai céget tömörít, 5,8 százalékkal, 15 587,79 pontra esett. Ez a csütörtöki közel 6 százalékos esés után összesen már 22 százalékos visszaesést jelent a decemberi rekordhoz képest – ami a Wall Street szóhasználatában már medvepiacnak számít.
Az eladási hullám széles körű volt: az S&P 500 indexből mindössze 14 részvény zárt emelkedéssel. A főbb részvényindexek a napi legalacsonyabb szintjükön zártak.
A japán Nikkei 225 indexe pénteken 2,75 százalékkal a hét egészét tekintve 9 százalékkal csökkent, és már 20 százalékkal marad el a júliusban mért csúcstól.
Az európai tőzsdék már csütörtökön idegesen reagáltak az amerikai vámokra, igazi káosz azonban a kínai viszontvámok bejelentése után, pénteken tört ki: A páneurópai STOXX index 5,1 százalékos eséssel zárt, ami a legnagyobb egynapos visszaesés a 2020-as, Covid által kiváltott eladási hullám óta. Az index már csaknem 12 százalékkal van lejjebb a március 3-i történelmi csúcsához képest, így hivatalosan is korrekciós tartományba került (azaz amikor egy index vagy egy részvény legalább 10 százalékot esik a korábbi csúcsához képest).
Az index heti vesztesége meghaladta a 8 százalékot, ami az elmúlt öt év legrosszabb heti teljesítménye. A befektetők elkerülték a kockázatos eszközöket, és biztonságos eszközökbe – például államkötvényekbe – menekültek. Az euróövezeti államkötvényhozamok élesen csökkentek.
A német DAX és az euróövezeti blue chip index (STOXX 50) szintén korrekciós tartományba léptek, 5, illetve 4,6 százalékos eséssel.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.